| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Marťo, taky tady šílím. Nejsem typ, co by si liboval ve skládání věcí do komínků a sterilní čistotě, ale jak začnou dělat bordel děti, dost nezvládám. Jde o priority, velice dobře vím, co bych měla udělat a jak to tu upravit,aby tu bylo uklizeno,ale nejsou na to finance a v druhém případě by to znamenalo podstatně omezit rozvoj dětí, tím, že bych zlikvidovala předměty menší než 10cm2, nedávala jim k dispozici pastelky, stavebnice, papíry, plastelínu. Všechny hračky by neměly přístupné, tudíž by si s nimi ale zase tolik nehrály. To zalízání hraček za nábytek mě taky neuvěřitelně vytáčí. Naštěstí v obýváku nemáme koberec a já uklízím tak, že násadou na koště všechno vyšprcám(jednou za dva, tři dny) zpod obřího gauče a všechno to v obýváku nametu na jednu hromadu(drobky a hračky dohromady), no a potom sednu na jedno místo a třídím a zbytek smetu a vyhodím.
Starší děti už by si mohla učit, že drobnosběrné stavebnice si musí vytahovat postupně a novou si nevezmou, dokud ta předchozí nebude uklizená. Před spaním bych s dětma vždy chvíli uklízela(třeba jim dala krabici, ať najdou všechny kostičky lego, nebo rozházené pastelky atd.)Větší smíchané množství děti, v tomto věku, nezvládnou uklidit.Nejhorší to je s tím batoletem, myslím, že z velké části ten bordel vytváří ono, jako u nás. Momentálně už čtvrtý den nejsem schopná uklidit dětský pokoj, protože tam batole rozházelo koše s kaštany, krabici pastelek, tempery, štetce, dvě stavebnice naházelo s tužkama za postel. Včera jsem s malou tvořila ježečky z listí, z krabice jsem vytahovala nůžky a ona se nám mezi tím vyválela v lepidle, čím byli natření ti ježci, a vysypala barevná kolečka z děrovačky, co máme na tvoření(a je jich fakt hodně). Z velké části to vysypala na prostěradlo, tak jsem nesesbíraný zbytek šla vyklepat na balkon, vítr se zvedl a všechno nám to rozfoukal i po obýváku.Teď je to všechno smíchané v děcáku i s různýma hračkama, co má k dispoici ona,.No je to blázinec~a~ Jo a v nestřežené chvíli vlezla do kuchně a starší všude rozsypala korále, které se snaží jíst~o~
Klidně si o tom s tebou budu povídat, je to moje velké téma a chápu tě~6~ Zkus se trochu zajímat, jak to funguje ve školkách Montessori, podobný režim by si mohla děti naučit i doma(alespoň částečně), teda kromě toho zapeklitého batoláka.~o~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.