| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj chtěla bych ve svém životě mnohé změnit, chtěla bych poradit z volbou člověka,který mi v tom může pomoct. Tady je moje diagnóza z dětství

Téměř 13-letá dívka, nemluví, téměř nereaguje, neudržuje oční kontakt. Za dobu vyšetření čtyřikrát odpoví jedním slovem. Významné jsou vegetativní projevy, zčervená, potí se apod. Domal mluví bez problému, ve škole málo většinou s vyučujícími, které dobře zná. Má bohatý slovní projev v písemné formě - povídky apod. Celkově je psychomotorické témpo zpomalené, nejistě si mne ruce. Kromě selektivního mutismu v projevu dívky převládá úzkost a sociální odtažitost.

Testově
Baum - test : výrazné rysy úzkosti, pasivní (divácký postoj k životu)
nedokončené věty - úzkost ze všech sociálních situací , nejspokojenější by byla v uzavřené rodině

TSBD - disharmonický vývoj osobnosti, disforie
- snížená odolnost vůči zátěži a zvýšená unavitelnost
- převzetí role černé ovce
- menší diferencovanost emoční oblasti, zaměře-
nost na vlastní osobu
- tendence úniku do nemoci
- adjustační potíže, neshody se sourozencem
- negativizmus, touha po dominanci, znaky schi-
renních rysů
- vážnější narušení osobnosti.

Ten selektivní mutismus, jsem už více méně zvládla, ale víte jak lidi si vás zaškatulkují a jste pro ně blázen na dosmrti. Co mi dělá větší starosti je vztah se sourozencem, se kterým se často hádáme. Následují u mě prudké změny nálad, z pohody do agrese kdy se s bráchou jsme schopni pohádat do krve. Neshodnem se prostě na ničem, ted se chce odstěhovat, že se mnou nechce nechat kazit život. Rodiče všechnu vinu hážou na mě, když on odejde tak se dům prodá já půjdu do blázince oni si něco koupí a bráchu vyplatí a bude Napadají myšlenky na sebevraždu hodně často. Jako malá jsem často viděla i barvy a slyšela hlasy,nebo spíš takové myšlenky,které jsem se ale hned snažila zahnat. Myslíte, že se může jednat o schizofrenii? Máte někdo zkušenosti s podobným problémem ? Jak jste postupovali?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.