| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tohle jsi asi našla a četla, ale přesto:

Při nejasném výsledku
Za nejasný výsledek jsou považovány změny při laboratorním vyšetření suché kapky krve, které s nejvyšší pravděpodobností nesvědčí pro výskyt vyšetřované nemoci u vašeho dítěte. Jedná se obvykle o mírně zvýšené hladiny vyšetřovaných látek, které nedosahují hodnot obvyklých u dětí s prokázaným onemocněním. Toto mírné zvýšení hladin sledovaných látek může být způsobeno mnoha faktory, mezi něž patří například aplikace některých typů léčiv, ať už matce před porodem či dítěti po narození, porodní váha a zralost dítěte, časový odstup od posledního krmení, přítomnost jiné běžné nemoci, technika odběru a jiné. Jen v malém procentu případů jsou mírně zvýšené hladiny vyšetřovaných látek známkou hledané nemoci, většinou se však jedná pouze o mírné formy těchto nemocí.

Nejasný nález ve screeningovém programu pro všech 13 nemocí se vyskytne asi u 0,5 % novorozenců. Jenom přibližně každý pátý novorozenec z tohoto půl procenta bude mít nakonec prokázanou nemoc, u ostatních dětí se jednalo o přechodné laboratorní nálezy, které vymizely.

I když opakování odběru pro nejasný nález může způsobit u rodičů vyšetřovaných dětí určitou úzkost a obavy, nelze se těmto situacím vyhnout. Hlavním důvodem, proč jsou děti s nejasným nálezem dále vyšetřovány, je zachycení pacientů s mírnými formami onemocnění. I jim totiž jim včasná diagnostika pomocí novorozeneckého screeningu přinese významné zlepšení zdraví a může přispět i k záchraně života. V případě nejasných nálezů prokazují rodiče dětí s přechodně zvýšenými hladinami látek solidaritu s rodinami dětí, u nichž se onemocnění nakonec prokáže.

Co dělat při nejasném nálezu?
•Není nutné se zneklidňovat, nejpravděpodobnější příčina nejasného nálezu je přechodné zvýšení hladiny některé ze sledovaných látek.
•Řídit se pokyny ošetřujícího lékaře nebo screeningové laboratoře.
•Je důležité dostavit se ke kontrolnímu odběru (obvykle se jedná o opakování odběru kapky krve na speciální filtrační papírek) dle dohody s ošetřujícím lékařem dítěte.
•Výsledek kontrolního vyšetření je známý během několika dnů od doručení do laboratoře a bude sdělen ošetřujícímu lékaři dítěte.

http://novorozenecky-screening.cz/index.php?pg=verejnost--pri-nejasnem-vysledku

Bude to dobré, uvidíš :-) ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.