| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj všem!

Tak naše dětská dr. třeba vůbec bendovy kapky neznala, nevěděla, co to je, když jsem jí o nich říkala a doktorka ORL, ke které chodíme, tak ta je sice zná, ale už léta je prý nepředepisuje~d~.

Malý měl tady tu žlutozelenou rýmu na jaře asi 3x, 2x měl pamycon - to jsou lokální atb. do nosu, je to vlastně někdejší Framykoin (který se už nevyrábí), takže mu to taky zabralo vždy okamžitě po dvou, třech aplikacích. Ve výtěru měl jednou streptococus pneumonia - prý běžná školková bakterie~d~, na přeléčení jsme dostali opět pamycon, nic jiného.

Ale jak píšete - prostě jakmile se malý vrátil do školky, tak do týdne rýma opět zpátky, vůbec jsem to nechápala....na velikonoce ho už hrozně bolely ouška, tak dostal Augmentin na přeléčení a pak se to vezlo každý měsíc atb. až do července.....V září byl odstranit nosní mandli, vše v pohodě....po návratu do školky začátkem října za týden opět rýma (ale už nebyla "žlutá"), bohužel jakmile se vykřesal, tak za pár dnů ve školce zase rýma a k tomu dostal náhle horečku 39.5 C, že mi volali ze školky, abych si pro něho přijela.....byl doma 14 dnů a bral Klacid, ten mu zabral okamžitě. Zítra začneme 3. týden za sebou ve školce, to je náš rekord od ledna, tak jsem zvědavá....

Jinak z alerga malý dostal Bronchovaxom, už dobíráme první balení, které bral každý den, začne druhé balení - to bude brát obden. Jinak bere Aerius na noc (prý výborně "oplaskává" sliznice), Preventan junior, Rakytníkový sirup a zkoušíme rybí tuk (Iskial). Začátkem prosince jdeme ještě na krev na imuno-vyšetření.

Jinak protože bendovky nikdy neměl, protože ta dr. to nezná, tak jsme to vždycky dělali, jak tu píšou ostatní - okamžitě vincentku (stříkám každou půlhodinu), stérimar s mědí 4x denně, na noc Olynth HA, aby aspoň trochu spal.

Ještě jsem si vzpoměla, že teď naposled jsme od doktorky dostali recept na borefedrinové kapky do nosu (míchají je v lékárně), ona už na ně taky zapoměla, myslela, že se nemíchají a já zjistila, že ano - a můžu říct, že to malému pomohlo víc než ta vincentka a stérmiar.....Taky by se to nemělo často, to je jasný

Jinak už taky nevím.....halt děcka v kolektivu, no, co se dá dělat~a~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.