| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lupe, souhlas, v ordinaci není prostor pro osvětu, ale kde tedy je? (Pouze řečnická otázka, chybí mi v Česku dostatek kvalitních a objektivních článků například v méédiích, ale asi by to nečetl každý.)

Naopak já dostávám pravidelnou osvětu od dealerů farmaceutických firem, jako gynekolog mám ve hře zmíněnou vakcinu HPV. Když jsem se před pár lety ptala dealera Cervarixu na to, proč pořád zdůrazňuje protilátkovou odpověď u své vakciny, když se ví, že samotná hladina protilátek není to, co vytváří spolehlivou imunitní odpověď, dostalo se mi zaskočené odpovědi, že mám nadstandardní vědomosti, na které nejsou od kolegů zvyklí :(. Odpověď jsem v podstatě nedostala, ale příští návštěvu přišli vykonat tři lidé a vypadalo to spíš na náborovou akci v rámci firmy. Trochu mě to vyděsilo a nejsem moc ráda, že stále neznám odpověď například na otázku, zda vakcina skutečně chrání (specifikum této vakciny je, že se očekává efekt po 15 a více letech, ale tolik let ještě není odočkována ani první klinická skupina) a přitom již jde do celostátního programu plošného očkování. Pevně doufám, že se očekávání firmy i odborníků naplní, ale ještě si pár let počkáme, všichni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.