Jde mi o to, co tady nedávno napsala tuším Nějaká přezdívka. Že jí známé říkaly, že na pracák, na zdravotní pojišťovnu i jinam budou brát už jen lidi s Bc. titulem.
Když opominu, že mě osobně se to zdá absurdní, zcela poplatné místnímu Absurdistánu, nicméně mě to přivedlo k úvaze - mám "jen" střední skonomickou školu, zatím to ke kancelářské práci stačilo. Ale jestli to půjde takhle dál...nevím.
Přivedlo mě to k myšlence, jakou vysokou školu myslíte, že budou "uznávat" coby vhodnou pro práci v kanceláři?
Jen a pouze Bc. na ekonomické fakultě? Nebo v tom dnešním Absurdistánu jde spíš o samotný titul Bc. a ten stupeň vzdělání a může být klidně získaný i třeba na sociálně-právní fakultě, nebo nějaký obor mediálních studií /promotion atd./, v podstatě cokoliv příbuzného kancelářské práci.
Hodně uvítám nejen spekulace, ale hlavně konkrétní poznatky z praxe, jak to dneska "začíná chodit" při výběrových řízeních. Zda bazírují na ekonomické fakultě, nebo pouze na tom titulu Bc. Kdo už se s podobnými požadavky setkal a to na místě, na které stačila dřív střední ekonomická škola.
Ekonomiku Bc. bych dostudovávala docela nerada, je dost náročná, i když na druhé straně by to bylo asi nejpřímočařejší řešení.
Díky předem za diskusi k věci.
A hlavně z reálné praxe.