| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jenže tohle jde se staršími dětmi. U menších je potřeba na ten den zajistit hlídání, "paragraf" na čerta nebo vánoční besídku asi hned tak někdo nedostane, dovolená a neplacená volna také nejsou samozřejmost....

Souhlasím s Pawllou, ti, co tradici neuznávají, nemají příliš na výběr a ti, co uznávají, si to i bez školy a školky užijí, jak uznají za vhodné...

Já bych nerušila nějakým nařízením, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby do škol a školek Mikulášové a Ježíšci nechodili....

Mně třeba u toho Ježíška vadilo, že jsem dětem říkala, že Ježíšek chodí ten a ten večer a oni měli ve školce nadílku o několik dnů dříve....kdyby to bylo tak, že po Novém roce přijdou do školky a je tam nadílka od Ježíška, nemám s tím problém (ve stejném duchu vnímám i dárky, co nechal Ježíšek třeba u babiček), ale vymýšlet pohádky o tom, že do školek chodí Ježíšek dřív, mi prostě nějak nesedí.
A druhá věc jsou vánoční besídky ve škole, kam dítě MUSÍ přinést cukroví a dárek pro vylosovaného spolužáka...dárky přeci dáváme tomu, komu chceme, to není povinnost ~a~. Stejně jako péct nebo kupovat cukroví jen proto, aby dítě mělo co přinést a nebylo za outsidera....
Stejně tak ze dn na den vyrábět masku, aby dítě neplakalo, že ostatní jsou andílci nebo čertíci a ono ne....

Právě tenhle vnější tlak, i když nezamýšlený, na dodržování tradic od těch, co je uznávají, je asi to, co mi vadí ze všeho nejvíc....televizi můžu vypnout, do obchodů můžu nechodit, ale ve školce a ve škole tomu stejně neuteču ~a~, mnimálně do doby, než se bude dítě schopné ohlídat samo ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.