| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dagap, my si asi prostě nerozumíme. Jestli se máme vrátit k tomu, co jsme tvrdily na začátku, potom jsem se ještě Lvice jako první ptala, jak metabolický syndrom ovlivňuje pohlaví. K tomu jsme se ještě nedostaly vůbec. Ptala jsem se proto, že mám kamarádky diabetičky, dvě z nich hodně obézní, mají metabolický syndrom. Jedna není obézní a je závislá na inzulinu. Mají holčičky. Zajímalo mě, jestli mají mít lidé s metabolickým syndromem snadněji holčičky nebo kluky, tím začala naše debata. Pořád mě to zajímá.

Tím jsme se zapletly do debaty, kdy ty tvrdíš, že se to ovlivnit dá a já namítám, že pokud je ovlivnění tak složité, že normální člověk ani nedokáže postihnout všechny oblasti, ve kterých by měl něco dělat, že to vlastně ovlivnění není. A že se mi nelíbí, když postup selže a dotyčný ho znal neúplně nebo dostal protichůdné rady, že se potom snadno řekne, že prostě nedodržoval co měl nebo toho hlídal málo. Je jasný, že u lidí, u kterých stačí se milovat v nějaké poloze a v určitém odstupu od ovulace, to půjde líp. Jak vlastně vysvětlujete to, že u někoho stačí lehké zásahy a u jiného jde třeba o letitou dřinu? Tohle je pro mě rozpor u toho skotu, tam přece sedlák nemohl jedný krávě dávat směs a jiný jinou směs v různou denní dobu, k tomu ji zvlášť honit a k tomu ji třeba nechávat hladovět. Jestli měli postup, byl sice promyšlený, ale jednoduchý v tom, že stejný pro celé stádo. Jaké vlastně měli procento úspěšnosti ve vrhu telat? To tu taky nepadlo a možná by to hodně vysvětlilo.

Vím, že jsi přímo netvrdila 100% úspěchu ani že bys zlehčovala ostatní faktory, ale výslovně jsi psala, že strava je nejvíc ovlivnitelná a ovlivňující věc a taky jsi psala, že kdo neuspěl, ten zřejmě nedodržel co měl. Tohle je asi to, co mě irituje. Jestli je spolehlivost například 75%, tak tu máme každou čtvrtou ženu, která všechno poctivě dodržela a stejně rozhodlo něco jiného. To podle mě není málo a osobně si myslím, že pak nejde mluvit jednoznačně o správně rozpoznané zákonitosti. Pokud by to tak bylo, byly by možné jen výjimky, tj. max. jedna z deseti nebo méně. A tohle je to, čemu nevěřím, nevěřím, že někdo má takhle fungující pravidlo u lidí a že ho umí u různých typů lidí správně použít (tj. poradit jim, jak se správně mají chovat).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.