| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

ráda bych se s Vámi podělila o novou zkušenost a moc by mé zajímalo, jak byste takovou situaci vyřešili vy, jako rodiče.

Naše děti, asi jako mnoho jiných mají adventní kalendáře. Starší syn je už dostatečně zruční a tak má trochu výhradní právo rozdělávat adventní balíčky a rozdělovat je (jsou samozřejmě stejné). Dosud vše klapalo na 1* i když jsem zrovna nebyla přítomna, což mě tak hladilo po duši, protože maldší moc sladké nemusí a tak co má vždy olíže ze dvou stan a pak někde pohodí. ...jenže! Dneska jsem si skočila po snídani do sprchy a chlapci se jali prozkoumat si dnešní tajemství a starší mladšímu balíček vyžral. Já chápu to pokušení, páč já jsem taky taková (už kolikrát jsem snědla dětem kinderčokoládky, já jim tyhle věci ještě moc nedávám, jen zcela vyjimečně a když je nékdo donese...~f~). Jenže mávnout nad tím rukou samozřejmě nemohu.
Mladší dostal náhradu, páč furt lovil v pytlíčku a nemohl nic vylovit a to ho krapet vztekalo. Staršímu jsem vklidu vysvětlila, že to nebylo vubec hezké a bratr je ted´ smutný a proto dostal náhradu, což tedy pochopil. Jeho obličej ale rozzařoval takový radostný úsměv, takový rošt´ácky, potutelný. Jsem ráda, že se po dvou dotazech "Ty jsi bráškovi ten poklad zbaštil, vid?" přiznal. Ale dohodli jsme se, že zítřejší tajemství věnuje mladšímu. A to už obrečel, páč balíček je největší. ...mě se to zdá/lo na první zamyšlení jako dostatečně zapamatovatelné poučení. Ale zajímal by mě i váš pohled.
...přemýšlím, jestli bych si z toho jako 4let´ák dokázala něco vzít, poučit se.

JInak kluci mají vztahy spíš pěkné. Teda ted´ poslední dny je to horší, ale pořád si říkám, že je to asi tím, že v tenhle čas se více věnuji kuchyni než hraní a vymýšlení. Včera třeba šel starší kolem mladšího a jen tak ho kopnul do zadku až mladší se skulil na pusu. Byla jsem ale mimo a manžel mu za to hrdinství vyplatil jednu trefnou na zadek. Já bych to tak neřešila, ale manžel prostě reagoval jak reagoval. Jinak pro fyzické tresty nejsme, byl z toho i ze sebe spíš překvapený.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.