Milá Pepino,
vím, že jsi rodila v Neratovicích a né ve Vrchlabí a proto mne tak zaujala věta
"Přístup personálu je v Neratovicích stejný jako ve Vrchlabí." - byla jsem zvědavá na srovnání a tak jsem si najela na stránky Aperia. A údaje tam uvedené svědčí o tom, že přístup personálu v obou zmiňovaných porodnicích NENÍ STEJNÝ. Jak jsi tvrdila.
Teď honem si vzpomínám např. na „nutné“ odloučení matky a novorozence po porodu… Např. přesně tohle by pro mne bylo nepředstavitelné a proto jsem volila Vrchlabí. Přestože jsem měla komplikovaný porod, neztratila jsem malého ani na vteřinu z očí a znamenalo to pro mne opravdu strašně moc. Dovolím si tedy tvrdit – z vlastní zkušenosti – že jsou na tom v této porodnici dobře i v případě komplikovaných porodů. Komplikace vyřeší a nadále se snaží o co nejpřirozenější přístup.
Asi odbíhám od tématu, ale kamarádce po komplikovaném porodu v „naší nealternativní porodnici“ malého hlídaly dětské sestry (aby si odpočinula) a ačkoliv se několikrát dotazovala co bude s kojením… k pořádnému pokusu o přiložení došlo až třetí den a kluk se jí po dokrmu flaškou už prostě nikdy nechytil. Netvrdím, že se to děje i v Neratovicích, ale jelikož má Vrchlabí titul „baby friendly hospital“ nemusela jsem se touto otázkou zabývat a měla jsem určitou garanci, že po porodu nastoupí jako další důležitá věc – kojení.
Sestavila jsem si porodní plán a pak jsem zjišťovala ve které porodnici jsou schopni mým požadavkům vyhovět a vyšlo mi z toho, že ve Vrchlabí. Žádnou jejich reklamu jsem předem neshlédla, ale mluvila jsem s několika maminkami co tam na svět přivedly své potomky.
Tolik jen na vysvětlenou proč jsme se rozhodli odcestovat pro naše dítě do hor.
Předchozí