| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milá budoucí maminko,
také jsem před porodem zvažovala, zda a jakou medikaci při porodu využít. O EA jsem slyšela na předporodním kurzu. Rodila jsem své první miminko ve 33 letech a měla jsem strach. Nakonec jsem se rozhodla, že nebudu předem o EA žádat, že dám věcem volný průběh. Po noci plné hrozných bolestí v zádech jsem přijela asi v 7 ráno do porodnice. bolesti v zádech neustávaly a hrozně mě vyčerpávaly. Nepomáhala ani teplá sprcha, cvičení na míči ani masáže. Dokonce ani jakási injekce proti bolestem. Sestřičky mi řekly, že bohužel na křížové bolesti nic nepomáhá. Kolem 15 hod mi zavolaly anestezioložku. Ta mi nabídla možnost EA, odebrala krev , potom mi píchla zkušební dávku a po kladné reakci jsem dostala dávku plnou. Samotná aplikace nebyla nepříjemná, horší je, že se člověk při vpichu nesmí hýbat, ani když má kontrakci. Nesmírně se mi ulevilo, před EA jsem měla pocit, že už to nemůžu vydržet, mezi kontrakcemi jsem plakala bolestí a vysílením. Po EA jsem byla šťastná a brala jsem sílu na vlastní porod. Na tuto druhou fázi porodu vzpomínám ráda, na tu první s hrůzou. Pokud bych se dnes měla rozhodout, zda EA ano či ne, jednoznačně říkám ANO. Průběh vlastního porodu EA neovlivňuje, aplikuje se při určitém porodním nálezu (tuším 3-4 cm), jeho účinek postupně odeznívá, aby maminka cítila kontrakce a věděla, kdy má tlačit.
Neměla jsem žádné vedlejší účinky.
Až budu rodit své příští miminko, požádám o aplikace EA, abych na porod vzpomínala jako na něco krásného a ne jako na horror.
Držím palce. Monika

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.