| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nám se coby pedagogický asistentky hlásí lidi s kurzem "pedagogický asistent". Většina těch kurzů trvá jen pár tejdnů nebo měsíců a předpokládám, že tam je podmínka, aby účastník měl maturu a aby kurz byl akreditovanej MŠMT. Některejm školám to stačí (některejm teda stačí i člověk úplně bez pedagogickýho vzdělání, byť by to byl jen kurz), ale já se přiznám, že mně ne. Radši bych viděla, že ten člověk má pedagogický minimum, ale reálně jsme vždy vybírali z lidí, kteří měli buď učitelství pro první stupeň nebo speciální pedagogiku. Životopisy nám chodí průběžně a zrovna minulej tejden se byla jedna paní zeptat na místo ped. asistenta i osobně a nebyla první (nejspíš ani poslední), tak soudím, že asistentů je u nás víc, než míst.
Na druhou stranu, kdyby přišla matka čtyř dětí, z nichž jedno má dysfázii a poruchu pozornosti, s tim, že je odučila v domácím vzdělávání, tak by mi bylo celkem fuk, jaký vzdělání má - brala bych ho spíš jako formalitu pro inspekci (takže kurz by stačil) a kvalifikací by pro mě byly její zkušenosti. Jen bych si ohlídala, aby si dobře nastudovala potíže související s diagnózou dítěte, kterýmu by měla asistovat.

Jestli uvažuješ o tý specce u vás, určitě se zeptej jich, co by jim nejvíc vyhovovalo. Ono někde asistentka jen pomáhá dětem s tím, co zadá učitel a třeba u nás dělá s dětma komplet samostatně - připravuje vlastní materiály, rozhoduje se, jak postupovat, jak co uzpůsobit, případně co vypustit... Navíc některý specky bejvaj nějak zaměřený - např. na autismus (pak bych se porozhlídla po kurzu od Aply), sluchově postižený děti atp.
Jestli o tom uvažuješ kvůli tomu, abys mohla dělat asistentku dceři, tak ten kurz podle mě stačí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.