| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak dcera zrovna absolvovala zápis na "výběrovou" školu.
Co je tam výběrového - speciální výuka AJ, program vedený Cambridge English school.
To jsem ani nevěděla, školu jsem si vytipovala na základě ústního doporučení rodičů z okolí, kdo už děti na školách mají. Že je v klidném prostředí, pouze do 5 třídy a malý počet dětí ve třídách. Individuální přístup a zařazují do kolektivu i postižené děti. Blízko domu.
Zápis byl mazec. Já naivka si myslela, že poměrně dost šikovné dítě prostě přijde a zapíše se. Spádovost jsem si představovala podle bydliště jakože P3, P2 atd. Škatulkování podle ulic mě značně překvapilo. ~8~
Do školy jsem zavolala 2 dny před zápisem, zjistila, že nejsme spádoví. A že nespádoví rodiče si to tam obíhají již od října či listopadu. Ale velice milá paní zástupkyně mi poradila, ať jsme tam v tom případě do nejdřív.
V den zápisu jsem si v MF přečetla, jak v Ostravě spí matky a babičky před školou noc před zápisem a chytla pořádnou paniku ~t~
Nakonec jsme vyrazily s dcerou hod před zahájením zápisu. Byly jsme cca 13 - 15. V době zahájení a otevření školy se táhla fronta za 2 rohy.
Dítě chodí do Montessori školky, sama jsem občas kulila oči, co všechno už neumí. Paní učitelka celkem taky a vzali nás.
Ovšem to, že je šikovná sice možná trochu v potaz berou (zařadili jí i na tu AJ), nicméně vezmou spádové děti a pak opravdu jedou podle pořadí. Podle počtu přijímaných pak udělají čáru a kdo je pod, rychle ho informují, aby stíhal příp jiný zápis.

Ale v okolí naší školky (my dojížděli z hodně daleka) je ŽŠ, kde se psaly téměř dvouhodinové testy a opravdu brali děti podle toho, kdo to udělal. Mě osobně to připadá na 1. třídu trochu zbytečné a dítě bych tam asi nedala. Zbytečná zátěž.

Já chodila do jazykovky - popsáno výše, přijímačky ve druhé třídě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.