| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj holky,
taky jsme už absolvovaly se S. zápis. Líbilo se mi, jak to měli připravené. Žáci byli převlečeni za pohádkové postavičky (bylo jich celkem asi 26), vítali, recitovali, zpívali, dávali úkoly, chválili a odměňovali. S. se na každý úkol třásla jak kůň před startem - měla házet klubíčky na cíl, poznat 5 rozdílů mezi postavičkami, malovat-psát čárky a obloučky dle předlohy (nácvik psaní do písanky), navlékat korálky dle předlohy, roztřídit fotografie zvířat (les, ZOO, domácí zvířata), přiřazovat štětce a plechovky dle barev, sáhnout do tmavého pytle a říci, co nahmatala, zapamatovat a následně si vybavit 8 předmětů, spočítat určené předměty a rozhodovat se, kde v určeném prostoru jich je více a kde méně, vybrat a zazpívat písničku + vyťukávat ozvučnými dřívky daný rytmus. Celkem 10 úkolů na 10 stanovištích, u každého malá odměna a na konci ji čekalo pasování na školáka.
Docela mi chybělo právě třeba skládání puzzlí nebo něco pohybově výraznějšího než hod na cíl. Třeba mohla skákat panáka nebo udělat kotrmelec na žíněnce (případně vylézt na strom - to by ji rozhodně hodně bavilo ~t~).
S. byla zápisem naprosto nadšená, povídala si s paní učitelkou, která nás provázela na všech stanovištích a při vyplňování spousty papírů (buď přitom zpovídala S. nebo si S. převzaly pohádkové postavičky a šly si s ní malovat), a nechtělo se jí domů. Nejradši by do školy nastoupila ihned. Když jsem jí řekla, že možná bude chodit do školky ještě rok, začala protestovat, že ani náhodou, že chce do školy. Zapsala jsem ji do čtyřměsíční školní přípravky (1x do týdne bude docházet do školy na vyučovací hodinu pro budoucí školáky) a S. najednou "povyrostla" a prý už aby to bylo.
Rozhodnutí o nástupu do školy nebo odkladu nechám na poslední chvíli, na konec května - podle toho, jak si S. povede v předškole.
Paní učitelka, která nás provázela zápisem, by ji dle svých slov chtěla ve své třídě ihned. Pěla mi na ni v průběhu zápisu samou chválu a prý, když ji srovná s dětmi, které provázela v obou dnech loňským zápisem, S. nad nimi jednoznačně vyniká. Krásně se to poslouchalo. Uvidíme ale, jestli z naší akční, roztěkané a tvrdohlavé berušky bude nadšený taky ten pedagog, který ji dostane v předškole do třídy, nebo jestli nám ji předá zpátky se slovy, že lepší by bylo vidět se až za rok ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.