| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dovolím si tady přispět do diskuze z pozice katolíka, i s rizikem nepochopení. Zakladatelka to tady poněkud zvulgarizovala s tím bonzováním a tak, ale jestli to tak cítí, budiž. Každý to asi vnímá trochu jinak.
Pro mně osobně je víra v Boha pilířem, jistotou i nadějí a povzbuzením. Dává mi klid, vyrovnanost a důvěru, naučila mě rozlišovat podstatné od nepodstatného.
A proč zrovna katolická církev? Předně proto, že jsem v katolickém prostředí vyrostla a nevidím důvod na tom nic měnit. V jisté době jsem hledala něco "lepšího" v jiných církvích, ale pokorně jsem se vrátila zase zpátky ke katolíkům. KC jistě nebyla a není bez chyb, ale je to ta církev, kterou považuji za nejstarší, původní a nejopravdovější. O tomhle se samozřejmě můžou protestanti přít, ale tady to nevyřešíme.
Jen snad jeden postřeh. Všimla jsem si, že v protestantských církvích je hodně důležitá osoba faráře či pastora, někdy to hraničí s kultem osobnosti. U katolíků je bohoslužba více objektivní, středobodem je Bůh, nikoliv kněz. I když kněz obrazně řečeno je "nemastný neslaný", tak o něj při mši vůbec nejde, protože je jen jakýmsi prostředníkem.
Trochu mě mrzí vyjádření některých zde diskutujících v tom smyslu, že "i mezi katolíky se snad najde pár slušných lidí". Já si myslím, že takových je celkem dost, minimálně tolik co v ostatní populaci. Sama se neskromně považuji za jednoho z nich.
Ještě se tu někdo ptal proč se potřebujeme sdružovat v církvích. Tak předně církev založil sám Kristus, to se píše v Bibli a z logiky věci plyne, že věřící člověk by měl Bibli brát v úvahu. Krom toho je to společenství lidí, kteří mají na spoustu věcí stejný nebo podobný názor, kteří mají stejnou víru a tudíž si s nimi člověk většinou může porozumět, takže tady vznikají přátelství i manželství, což je celkem logické a myslím že je to v pořádku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.