| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lipuško - a co je přesně ta dušnost? To je to ZADÝCHÁVÁNÍ? Nebo je to, že nemůže jako POPADNOUT DECH?

Holky, já byla teď navečer v Domově pro seniory (v pečováku) za naším strejdou. Vezli jsme mu tam televizi s dědou a se švagrem. On strejda (84) nemá rodinu, nejbližší příbuzná je moje máma (neteř), on strejda bydlel v domě té naší jedovaté tety (jak nás asi proklela) a dělali nám hrozné naschvály, když jsme k němu chodili s jídlem a prádlem, že jsme se nakonec se strejdou dohodli, že by šel do pečováku. On nadšeně souhlasil, tak je tam od minulého týdne. No, abych vám pravdu řekla, tak je to tam z pohledu mladýho člověka - strašný. Na pokojích jsou po dvou, je to tam hrozně stísněný, všude takový nespecifický smrad, na chodbách samý babky s Alzheimrem nebo špatně chodící, na mě to působilo hodně depresivně, ale možná, že ty starý lidi to tak neberou.

Strejda je ale dost vitální co se týče myšlení a paměti a je na něm vidět, že se mu tam moc nelíbí nebo že si ještě nezvykl. No, v sobotu za ním jedeme zase, protože jak švagr připojoval televizi, tak přípojka na anténu je přímo pod oknem a televize v půlce pokoje (jinam nejde dát) a kabel se tam plácá po zemi. V sobotu mu tam pojede dávat nalepovací lištu, aby uklízečkám ten kabel nevadil při vytírání.

Holky, já vám řeknu upřímně - radši doma ve sklepě, než v těch pečovácích. Ono je to asi všude stejný. Když by člověk chtěl něco lepšího, tak by musel sáhnout hluboko do kapsy - aspoň 25 tisíc a výš. Strejda platí 10 tisíc a pro mě je to tam tedy hrůza. Na druhou stranu co s ním doma???? Kdo by se o něj chodil starat, když teta nás nechce pouštět do baráku a oni mu ani čaj nepodali? Strejda už si neuvaří, nevypere a neobstará po hygienický stránce. Jinak mu to ale myslí.
To stáří je hrozný ~n~.

Gerberko, jak se drží Bédík? Doufám, že zatím všechno dobrý? A co Jindra? Už má po prázdninách?

Ivčo, a jak u vás doma? Jak to plánujete s rodiči do budoucna? Vím, že jsi psala, že to v domě máte pro ně všechno přichystané. Nechce se jim ještě stěhovat? Jsou stále soběstační? Kolik jim je let?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.