| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myslím, že spousta z nás včera večer brečelo a spousta z nás dneska v noci nespí.

Všichni vědí, že pro dítě je maminka nejdůležitější, všichni vědí, že pro maminku je týrání nechat dítě samotné v nemocnici. (Všichni taky vědí, že některé maminky v nemocnici nezůstávají, protože mají třeba doma povinnosti s dalšíma dětma atd. - tím se jich nechci nijak dotknout)

Není žádným tajemstvím, že já jsem to prožila před 10 měsíci. Proto z vlastní zkušenosti vím, že se matka velice snadno nechá "sešrotovat" systémem a podlehne "provozním zvyklostem" oddělení, protože prostě v té situaci nemá schopnosti a sílu argumentovat, cokoli si vyhádat, navíc má prostě šílený strach z toho, že zdravotníky "nasere" a že to "dají vyžrat" jejímu dítěti atd.

Za 10 měsíců jsem se z toho nevzpamatovala, 10 měsíců se vytrvale svému dítěti omlouvám za to, že jsem ho tam musela nechat a směla za ním jen chodit, 10 měsíců (dle aktuální nálady) osciluju mezi tím, že za tím musím udělat tlustou čáru a nemyslet na to a tím, že se to třeba stalo proto, abych s tím zkusila něco udělat - tj. v mém případě mě samozřejmě napadá, že je zažaluju. Ta žaloba (dávno ji mám v duchu napsanou, 100X mám přeříkanou svoji účastnickou výpověď) by byla jen na omluvu, nedělala bych to pro peníze (o to tu nejde), ono nejde ani o tu omluvu, jako spíš o to, aby nemocnice pochopila, že takhle to v moderní době nejde, že další po mě už můžou žalovat třeba i o peníze a že to prohrajou a NĚCO S TÍM UDĚLALI. Mám jakousi naivní myšlenku, že by to mohlo pomoci dalším maminkám.

A teď ta otázka do diskuse:

- mám je žalovat? Myšleno pořádně, veřejně, za účasti médií nejlíp (kdyby o to měli zájem), aby se to rozmázlo co nejvíc?
- kdo jste prožil separaci od malého dítěte v nemocnici, přidali byste se? Myšleno nikoli jako žalobce (když prohraju, budu muset zaplatit já jim, nechci do toho tahat jiné lidi, když by výslovně nechtěli), ale jako svědek - tj.povyprávět svůj příběh, jaké to bylo atd....
- kdo jste prožil pobyt v nemocnici s dítětem na krizovém pracovišti (JIP, ARO atd.), kde vám vyšli vstříc a dovolili to (ať už to dovolují obecně nebo pro vás udělali výjimku) - přidáte se jako svědek - tj. povyprávět, že to jinde jde a jak to jinde řeší?

Nebo mám za tím udělat tlustou čáru, vykašlat se na to?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.