| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Niki,


Ty po mnohaletém vztahu nedokážeš rozeznat, zda člověk mlčí proto, že se mu nechce mluvit, a uražené mlčení po nějaké hádce? ~e~

Já prostě tichou domácnost neberu jako přípustný způsob komunikace, stejně jako drsnou "nadávací" hádku.

Já ale nikoho nenutím, aby se přede mnou hájil, a dokonce si myslím, že ani nejsem agresivní. Sedím za obrazovkou a nikdo ze mě nemusí mít strach, nemůžu (to,že nechci, je druhá věc) mu nic reálně udělat. Má-li potřebu se mnou o tom hovořit, může tak učinit. Nemá-li a řekne-li mi, že ho to, co říkám, zraňuje, tak se budu snažit být citlivější nebo toho úplně nechat.

S Grainne se v této diskusi taky dohaduji, jestli sis všimla, jeden způsob argumentace, který použila, se mi nezdá příliš vhodný.

Tylity i Cardamona si zaslouží pomoc, ale ta určitě nebude spočívat v tom, že je budu plácat po rameni, jak to mají fakt těžký. To vím, že mají, ale co z toho. Podle mě v něčem opravdu blbě (myšleno chybně, ne že jsou hloupé) myslí a to něco je právě kamenem úrazu. A pokouším se na to upozornit.

Mimochodem, to, že já NUTÍM někoho něco dělat, je taky trochu z rejstříku tyran-oběť. Já jsem virtuální osoba, nemám na nikoho žádnou páku, abych ho mohla k něčemu nutit. Z toho plyne, že pokud se hájí, činí tak zřejmě proto, že CHCE.

(Jestli chceš co vědět, tak umění poslat někoho do haj.lu, když se mi nelíbí, co říká, je pro mě potěšitelnou známkou toho, že tomu člověku přestává přehnaně záležet na tom, co si myslí okolí). Takže pokud to Tylity nebo Cardamona udělá, tak možná budu ráda za ně ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.