| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To chce klííííd ~t~

Především, všichni chápou, co tím chtěl básník říct, nicméně tvé přirovnání mi přijde mimo, mohla jsi vybrat trefnější...

A samozřejmě, je to každého věc, jak a kde bude rodit....já čekám třetí dítě, doma bych nerodila, i když jsem potencionálně ve skupině žen pro domácí porod vhodných, jelikož mám za sebou dva naprosto bezproblémové porody, spontánní, bez epiduralu, dvě krásné zdravé děti....

Nicméně kdo mi zaručí, že to tak krásně a bez problémů půjde znovu? Že nenastanou problémy a nebude třeba akutní CS? Nebo nedej bože jiné problémy? Po porodu? Ztráta krve? A to nemluvím o tom, že je spousta dalších možných jiných problémů, které můžou přijít...

Jasně, děsně by se mi líbilo porodit doma, lehnout si s miminkem do postele a odpočívat ....

Jenže, zdraví mé a mého dítěte mi za to nestojí, jelikož jsem mnohem klidnější, když vím, že kdyby se něco stalo, jsou tam fundovaní lékaři, mají tam přístroje a tam, kde budu rodit já, špičkové a kvalitní, které mohou zachránit život mě i mému dítěti....

Jasně, děti a lidé umírají i v porodnicích, i v nemocnicích, v porodnicích umírá více miminek, jelikož se tam více rodí, domarodek je naštěstí méně...

Nicméně, pokud by nastaly problémy, tak přece musíte uznat, že v porodnici je větší šance na záchranu, na pomoc, než doma...přece nemůžete tvrdit opak!

Je mi úplně putna, kdo kde rodí, nesoudím....nemám žádnou takovou kamarádku, která by rodila doma, kdyby ano, řekla bych jí asi jen toto - téda, ty si troufáš, to já bych strachy ani asi neporodila, kdyby se něco stalo....
A kdyby jí miminko u porodu zemřelo? Bylo by mi líto toho miminka, moc, ale moc nelituju ty maminky, jelikož věděly, do čeho jdou, samy podstoupily to riziko....

Ještě dám příklad, kamarádka rodila druhé dítě u Apolináře, první porod nádhera, bez problémů, bezproblémové těhotenství, druhé taky nejdřív vypadalo ok, ale na porodním sále se to zvrtlo, musela rodit císařem a následně byla dvě hodiny na porodním sále, vzali jí dělohu, málem vykrvácela, doktor - hlavní porodník u Apolináře říkal, že kdyby jí neudělaly akutní CS a nevzali dělohu, tak by jim tam umřela....

No a co by dělali doma? Když se do té doby vše vyvíjelo dobře? Vždyť ty minuty, než zavoláte záchranku, než přijede atd., jsou strašně dlouhé....

Ne, doma bych nerodila, svoje děti miluju a chci pro ně to nejlepší, podle mě je pro ně porod v porodnici bezpečnější, nicméně ano, každý si myslí něco jiného...pak je to o prioritách a musí si uvědomit možná rizika...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.