| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ananto,

z mého hlediska máš ke křtu nemluvněte dostatečně závažný důvod - věříš v Ježíše a vnímáš křest jako výraz Boží milosti, která bude tvé dítě provázet životem.

Nezapadáš do klasických škatulek, především tím, že (z mého pohledu) nedoceňuješ význam společenství a jisté pravidelnosti a vedení v duchovním životě (pro mne právě i tohle církev je - účast ve společenství lidí, které mě v dobách, kdy mám sklony vnímat duchovní život spíše jako zdržovačku v jinak pohodovém životě, nenechají "zapomenout" či "odpadnout", místo, kam se proto stále vracím) - ale tohle máš prostě jinak než já, tak to prosím nechápej jako odsudek, já nejsem ten, kdo kráčí tvou cestou ve tvých botách. Z mého pohledu taky ale nejsi Něcista (to je IMHO označení pro lidi, kteří prostě věří ve vyšší moc, sílu, ale ne v Krista), ale křesťan, pokud věříš v Ježíše, jak píšeš, a v moc křtu... sice asi ne tabulkový křesťan, ale přesto věřím, že najdeš toho správného kněze, který vám dítě pokřtí a i pro tebe třeba bude dobrou zkušeností a podnětem ve tvém duchovním životě.
Přeji tobě, tvému partnerovi i děťátku hojnost Božího požehnání.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.