| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

může to být cokoli - většinou se do 3 dnů ukáže, co za tu teplotu může - do té doby ani není proč chodit k doktoru, pokud nejsou jiné příznaky, jako třeba bolest v krku, zvracení, kašel atp.
Určitě bys poznala, kdyby to přesáhlo únosnou mez.
Je třeba dbát na dostatečný pitný režim, pokud dítě nechce, nenutit mu jídlo, event. dát k jídlu, to o co si dítko řekne.
V případě nechutenství a vysokých teplot zaměnit sirup za čípky, moje dítko kupříkladu při vysokých horečkách (cca kolem 40) zvrací.
V případě, že by byly horečky hodně vysoké a těžko se srážely, střídat po 3 hodinách paracetamolové s ibuprofenovými sirupy.
Můžeš ještě kontrolovat, jestli předkloní hlavu k hrudníku - pokud ne, šupem k lékaři.
Pokud dítě snese, nechat hrát si ve vlažné vodě ve vaně - aby se ochladilo.
Pokud nemá zimnici, nebo studené nohy a ruce, srážet zábalem event. octovými ponožkami...

Já zažila 40-41 horečky u synka na cca 2,5 letech - měl je vždycky bez příčiny 5 dní 3 měsíce po sobě - žádné příznaky, jen tahle strašná horečka, která nešla srazit, vůbec nejedl, jen pil a chtěl jíst kostkový cukr (na pohotovosti mi řekli, že mu mám dát co si řekne a nemám to vůbec řešit)... První 3-4 dny se nám nedařilo srazit horečku na víc jak 3 hodiny, pak už to zas lezlo přes 39~8~...
Pediatra říkala, že je to nějaká viróza (i když neměl žádný kašel, rýmu, prostě nic - bylo to zdravé dítě jen holt mělo vysoké horečky). Nakonec jsem si protože to měl fakt pravidelně 3 měsíce za sebou, požádala o vyšetření na imunologii, kde mu zjistili zvýšenou funkci imunitního systému - vyžádalo si to léčení. Od té doby je o.k...
Ale tím tě nechci strašit, jen poukázat na to, že je celkem zbytečné pokud jde jen o horečku někam jezdit, protože oni stejně dřív než za 3 dny nic nezjistí - spíš hrozí, že v čekárně lapíte něco daleko horšího...
Ať je brzy dobre~R^~6~~6~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.