| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nečetla jsem celou diskuzi, ale přidám se svou do mlýna :)
Už jsem přečetla spoustu bulvárních článků o téhle kauze a tak bych ráda (jakožto koňák) uvedla na pravou míru co všechno je špatně...
* Trvalý pobyt koní venku - naprosto v pořádku, sami své koně také tak chováme.
* Ježdění bez sedla a uzdečky - proč ne, také někdy jezdím jenom na ohlávce a bez sedla
* BOSÁ KOPYTA - naprosto v pořádku, většina koní podkovy nepotřebuje, vyjma vysokých sporťáků, kočárových koní a pracantů do lesa. Také nekoveme, kobylu si připravuji do vytrvalostních závodů a zatím stále podkovy nejsou nutné (ostatní koně při flákání po pastvě nepotřebujou podkovy už tuplem).
ALE!!! Metoda úpravy kopyt dle Dr. Strasser je naprosto špatná, pro koně bolestivá a léčba s ní neefektivní. Není možné, strouhat (=vyřezávat) kopyta dle jedné šablony, každý kůň má naprosto individuální kopyta (však my lidé máme přeci také každý jinak tvarovanou nohu a chodidlo). Tedy rovnání podle šablony do určitého úhlu je špatně.
Stejně tak jako je špatně vydlabávání samotného chodidla - mohla bych to přirovnat k tomu, že mám super ztvrdlou kůži na chodidle, díky které bez problémů chodím bosa a pak tu kůži rozmočím a sundám dolů pemzou.
O tom, že strouhat do krve se nemá, radši ani nemluvě ~o~ Ano, občas se stane, že se někde objeví trocha krve, většinou v místě, kde nožem "otevřeme" otlak nebo tak, ale to jsou výjimky a není to záměrné...
Přílišné a časté strouhání koním zkrátka nedělá dobře, a tak i přesto, že jinak to má v Malčanech Vydra super ~R^, tak by to chtělo, aby přestal fanaticky hájit tohle týrání koní a začal svůj nůž rozumně používat trochu jiným způsobem. Existuje spousta dalších metod úpravy bosých kopyt, některé se mně osobně zdají šetrné až moc a některé jsou naopak v podstatě ideálem :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.