| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Včera jsem si před spaním četla svázaného Malého čtenáře a našla tam dost kuriozní hádanky; bohužel správné odpovědi se otiskovaly na třetí straně obálky a obálka v té vázané podobě chybí... takže na některé věci se mi fakt nepodařilo přijít.
Schválně vám jich sem pár napíšu a zajímalo by mne, k čemu jste došli. ~;)

1. Kdo viděl z bramborů kostel?

2. Bez čeho sedlák pole neoře?

3. Které horstvo jest k nám obráceno hřbetem?

4. Kulatým jsem, jablko nejsem; pecku mám, třešeň nejsem, k jídlu jsem, plod nejsem. Co jsem?

5. Mrtvý tahá čelistmi mrtvého za hlavu. Co je to?

6. Který člověk má čtyři uši?

7. Čeho není u saní nikdy třeba?

8. Nemám počátku ni konce/nežádej mne od lakomce./Honosím se zlata jasem/vyplněný bývám masem.

9. Kdo obléká košili na kabát?

10. Tatík se rodí, syn už běhá po střeše.

11. Čtyři panny v kolébce a žádná na kraji neleží.

12. Jiskry ze mne srší/rosa též se line,/hájek na návrší/kolem mne se vine.

13. Visí panna na klátku ve strupatém kabátku.

14. Potlučená, sedřená, vesele si zpívá.

15. Běžela lvice od Kamenice, kam pohlédla tráva zbledla.


Tak co? ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.