Ažur,
Ještě se zeptám – v jakém stavu má tu nosní mandli?? Má ji zvětšenou – tudíž by mohla působit problémy a doporučeno vyndat nebo má normální velikost – čili není důvod vyndat??
Jinak nejvíc se kloním k názoru, že těma nemocema si halt musí v určitém období projít každé dítě – někdo ve větší míře, někdo je nemocný míň, ale tady není rady ani pomoci – toť moje zkušenost. Ohledně přípravků na imunitu jsem vyčetla všechno možné a taky zkoušela pro malého (4,5 roku).
S těmi mléčnými výrobky – tak až zde jsem se dočetla v mnoha příspěvcích, jak mléko a ty mléčné výrobky zahleňují apod. Asi je to taky individuální, protože starší syn vypil až do 1. třídy každé ráno plnou flašku sunaru a nemocný byl daleko míň než mladší, který mlíko nepije vůbec (jednou za čas si dá kakao).
Ptáš se, aby to nebylo moc drahé….tak to opravdu jedině otužovat nebo domácí čaje atd. Jinak všechny výrobky z lékárny něco stojí – víc nebo míň, ale stojí….
Napíšu ti, co jsme na imunitu vyzkoušeli my (postupně samozřejmě, ne naráz!!!!), ale pravidelně a dlouhodobě.
- preventan junior (už od poloviny srpna, do školky nastupoval od září)
- Immunal (echinacea, je tam šikovný dávkovač, bral 2x dvouměsíční kúru)
- Iskial (olej ze žraločích jater)
- rakytníkový sirup
- homeokapky lymphomyosot (je to polykomponent z lékárny, bral 2 měsíce v naději, že nepůjde trhat mandlu – nakonec šel, mandle sice menší, ale špatně mu vycházelo tympano)
Immunoglukan nebo jiné přípravky z hlívy ani kolostrum jsme teda nezkoušeli, to nevím, ani ten Allivictus neznám – to je z česneku, že???
Plus samozřejmě za každého počasí ven, my chodíme i v dešti s deštníčkama
, ve větru, sněhu – nic nás neodradí, doma nepřetápíme, bydlíme v domku, nikoliv v paneláku, pití má vždy dost (bylinný čaj + sirup a voda), od jara do podzimku tráví spoustu času na dvorku, čili není doma stále zavřený….. Prostě člověk už taky kolikrát přemýšlí, jestli něco nedělá špatně, když děcka jsou furt nemocný – znám to.
Z alergologie bere tuto sezonu broncho-vaxon, je to bakteriální lyzát s nejširším složením a aerius (dobře „oplaskává“ nateklé sliznice).
Jak píšeš o nemocnosti dcerky, tak to mi silně připomíná synka vloni leden – červenec, vždy max. 1 týden ve školce a znovu zelenožluté rýmy, angíny nebo průdušky…..Od té doby, co má pryč tu mandli, tak sice marodí taky (zelené rýmy už nemívá), ale ty odstupy jsou aspoň delší a mám vždy pocit, že je opravdu pořádně doléčený a zotavený, ten loňský rok jsem měla pocit, že je pořád jakoby „načatý“…..
Myslím, že časem se to srovná a u každého dítěte je to jiné, nemocnost staršího syna byla ve srovnání s mladším úplná baladička a to chodil taky celodenně od 3 let.
Na jedné straně je super, že dcerku teď z kolektivu stáhneš, ale jakmile začne zas chodit, tak si osobně myslím, že něco pochytá zas….mezi těma děckama se to opravdu točí pořád dokola a záleží, jak kdo je odolný a „zvyklý“ na to prostředí. Zas – kdyby si to neodbyla teď ve školce, tak určitě na začátku školy – to mi říká dětská dr. pořád.