| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

bydlíme na malém městě a mám kamarádky hned dvě co mají jen kluky, jedna má tři a druhá má jednoho a velikonoce prostě neslavěj - tedy jako slavěj, chlapi koledovat chodí, ale ony nepečou, nezdobí.. jen co prostě samy chtějí a koledníkům prostě neotevírají.
Já velikonoce ráda neměla nikdy.. ale teď co mám děti - mám tři kousky.. tak je rádi máme.. mám dva kluky skoro 10 a skoro 2 a 5ti letou holčičku - s tou barvíme vajíčka, chystáme mašle a balíčky pro koledníčky - ale chodí k nám jen naši známí, nikdo nás neřeže, balíčky máme jmenovitě, jsou to kamarádi, co přijdou třeba i s taťkou na kafe, malá jim hrdě dává vajíčka, co sama zdobila. Pomlázku - mrskačku jezdíme už třetírok plést k mému taťkovi, tak to je taky taková už fajn tradice. pečeme dva týdny předem perníčky, které baštíme a i dáváme koledníčkům do pytlíčky a pečeme mazance - to už je taky taková tradice, - že jich peču asi 8 a dávám svým rodičům, tchánovcům a ještě tchýni - manžel má rozvedené rodiče.

Ale jako jinak žádné násilý, opilci sem žádní nechodí, bych je pěkně hnala, na chlast sem dost alergická. Myslím, že i přes ten "výprask" si to malá včera moc užila, páč ráno vstávala s tím, jestli jsou i dneska ještě velikonoce a přijdou koledníci.

Jo a u nás teda jsem zavedla (vlastně už moje mamča to tak dělala), že dostává balíček i holčička, páč nám přišlo nespravedlivé že "dostane" a ještě nic dobrého nemá.. tak dostávají balíček všichni tři a hotovo od babiček i od nás. Co kluci vykoledují, dá se do společného a děti se o to dělí.

takže pokud máš chlapečka, tak jestli manžel o to tak stojí, at si synka příští rok vezme a jde s ním koledovat, ale dle své zkušenosti nejmladší má 22 měsíců, z toho stejně ještě rozum mít nebude, to je tak na babičku a hooodně dobrou třeba kamarádku.. nebo tak.. žádný velký terno..
nevidím důvod, proč by si po koledě s ním měla chodit ty. A ty si dej doma kafčo, k tomu mazanec pohádku a hotovec :D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.