| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Katko, vidím jako obrovský problém vaší školu, bohužel. Ty 1/4 letní písemky, diktáty, lpění na PŘEDEPSANÝCH učebnicích, to všechno stírá veškeré výhody domácího vyučování, a nechává jen zápory.
Co se týká nucení dětí do učení, tak nenutím, ale nutím je přemýšlet. Takže probíranou látku z tématu (širokého) si vybírají sami, ale vybraný úkol prostě vypracovat musí (ale za libovolně dlouhou dobu). Nenutím je učit se něco, co mi přijde zbytečné (spíš jde u styl, než o objem a obsah učiva), ale pokud narazíme na něco, co budou potřebovat dál ve škole, tak byť mi to přijde jako hloupost (ve smyslu, že jsem to v životě nepotřebovala), tak jim to takhle podám. Prostě "tohle budete potřebovat, tak se to holt naučíme", a najdu metodu, jak to do nich dostat ;)

Díky RVP (a výborné kmenové škole, kam se holky jen klepou, kdy už tam zase pojedeme, a že na dýl, mami?) máme možnost volby toho, co chceme probírat právě teď, a že je to učivo "jiného" ročníku fakt neřeším. Takže mohu třeba psaní (psací písmo) posunout do druhé třídy, ale probírat v první násobilku a ty Přemyslovce (mmch, Dějiny udatného českého národa v TV zpracování je úžasný odrazový můstek), pokud o to dítko projeví zájem.

A ano, učím děti (v rámci RVP a s přihlédnutím k tomu, že na 2.st půjdou pravděpodobně do školy klasické)) tomu, co já považuju za důležité, stylem, který já určím za vhodný pro to které dítě. Proto jsem zvolila DŠ. Pokud by mi tohle DŠ neumožnila, tak k ní nevidím důvod.

Být v kůži Katky, tak měním školu tak rychle, jak jen to jde.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.