| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ve druhém pololetí první třídy dělá dcera psací písmo (předtím jen hůlkové a tužkou, od února psací a perem), plus ve čtení všechna malá písmenka a souvislý text (předtím jen všechna velká a text ve slovech, max. kratičké věty), mají tu genetickou metodu čtení. U čísel jsou zatím pořád do 10 ale to mi vůbec nevadí, naopak, předtím dcera příklady jen odhadovala nebo pořád počítala na prstech, teď už si je jistá a ty kombinace sčítání a odečítání (a větší/menší/rovná se) má tak nacvičené, že už krásně "od pohledu" vidí výsledek (to je podle mě hlavní cíl - aby děti měly ty čísla fest pod kůží a nechybovali, pak teprve se dá jít dál a stavět na tomhle získaném základu složitější příklady, já jsem zářný příklad toho jak to dopadá, když se tahle fáze nedotáhne - v jednom psychologickém testu založeném na opakovaném sčítání a odčítání jednoduchých číslic jsem totálně propadla, ostatní měli během časového limitu spočítané vše, já 3! řádky (z asi 20ti)....

řeším něco podobného, jedeme teda ale na 2 roky, v té cizí škole se učí bilingvně (oj, nebo se to píše bilingválně?) no prostě vyučovací jazyk AJ + místní jazyk (těžký), což chci vyjednat aby dcera nemusela (není sice v AJ začátečník ale plynulá taky ne), no vzhledem k věku ji doporučili do 2. třídy , což by teoreticky odpovídalo, jenže u nich to třeba v matice znamená sčítání a odčítání trojciferných čísel + začátek násobilky, v AJ už rozlišování slovních druhů a dost psaní (chůďě sotva začla pěkně psát, tak jí překopou její chápání slov s anglickým rozdílem ve fonetice a spellingu). Tak se právě připravuju na tel. konzultaci jestli by mi napsali ještě rozvrh pro první třídu a možná bych radši aby šla jakoby zpět. Můj dojem je, že stres bude mít přestěhováním a změnou školy už dost velkej, tak ať má aspoň šanci zažít úspěch aby ji to mohlo začít aspoň trošičku bavit, a objem vzdělávání stejně budem dolaďovat spolu, domácí školou (i když neoficiální, oficiální by pro nás znamenalo hodně přezkušování, a navíc já bych opravdu ráda aby tam chodila do školy mezi děti, jedeme úplně sami, žádná komunita čechů tu není tak aby tu nebyla jak kůl v plotě, navíc synek tam může taky chodit do školky, tak aby on chodil a ona ne je řešení nanic).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.