Cukrovka nebo porucha glukózové tolerance se může diagnsotikovat i bez přítomnosti cukru v moči. Test není ani povinný, ani nutný - je to na tobě. Lze udělat ten glykovaný hemoglobin - udává cca jak jsi byla kompenzovaná co se týče haldiny cukru za poslední 3 měsíce. Můžeš si ho nechat nabrat opakovaně v každém trimestru. Další možností je půjčit si nebo koupit glukometr a jednou za as si udělat glykemický profil - tj. odebírat se v půběhu dne několikrát. Nebo se nechat občas odebrat na lačno a třeba po větším sladkém jídle - snesla bys třeba koblihu nebo čokoládu? Místo té 20% glukózy? A poslední možností je se vůbec nestresovat a vůbec se nenechat odebírat a spolehnout se jen na tu přítomnost cukru v moči - jenže ten často bývá u už rozjeté czkrovky nebo i z jiných důvodů - není to spolehlivá metoda. Ale v některých státech jim to stačí, takže až zas tak úplně blbé to taky nebude.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.