| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vlastně tak trochu navazuji na předchozí téma o tom, zda vám rodiče pomohli s bydlením. Z příspěvků to vypadá, že většině ano, některým ne- k těm patřím i já a můj muž. U nich v rodině se tak nějak počítá s tím, že co rodiče ušetřili, sice svým dětem nepředali, ale naopak si z toho zafinancují svůj pohodlný důchod, až bude třeba, prodají i dům, budou na stará kolena cestovat a užívat si, dokud bude zdraví sloužit, až nebude, zafinancují ze zbylých peněz placenou péči ve stáří. Tento model mi připadá v dnešním světě, kdy rodiny žijí obvykle daleko od sebe, velmi rozumný, i když v určitém směru smutný, ale dynamika dnešního života je zkrátka taková, kvůli prac. příležitostem málokdo zůstává v blízkosti původní rodiny.
Ovšem když beru v potaz ten případ, kdy rodiče své finanční přebytky investují do bydlení svých potomků, prodají třeba na stáří i svůj dům, peníze dají dětem a jdou do menšího, vyplývá mi, že když pak onemocní a potřebují péči, nemají na ni pak moc kde vzít a logicky asi přijdou ke slovu děti, které by se o ně měly v tomto případě postarat. I když to určitě není jednoduché.
A pak je tu případ mé příbuzné, která od rodičů nedostala vůbec žádnou pomoc, díky nepříznivým životním okolnostem má dnes co dělat, aby se sama uživila, vlastní střechu nad hlavou ani ve svém pokročilejším věku stále nemá a její rodiče jsou už dávno v důchodovém věku, zdravotní problémy přibývají a dá se očekávat, že brzy budou vyžadovat péči. Peníze nemají žádné, prodat není co. Na zadní vrátka prostě nikdy nemysleli, jasně, je to jejich chyba, ovšem teď už je pozdě bycha honit. Mojí příbuzné to dělá velké starosti, protože je nemůže vzít ani do svého malého krcálku, který si pronajímá - je zkrátka příliš malý, pečovat o ně nemůže, protože se ze všech sil snaží zajistit aspoň holé živobytí. Já vůbec nevím, jak by toto mohla řešit a samozřejmě nečekám, že tady nějakou radu dostanu, jen jsem chtěla vědět, jaký postoj k péči o staré rodiče máte vy? Tento problém se asi jednou bude týkat hodně z nás, proto mě zajímá, jestli máte alespoň představu, jak to jednou budete řešit? Musím přiznat, že přístup rodičů mého muže mi v tomto ohledu přijde velice rozumný, dětem nic nedali, ale budou schopni se zajistit sami, pro nás to třeba znamená nulovou pomoc do začátku, ale vědomí, že v důchodu jsou o sebe schopni postarat se sami, takže v tomto směru naopak velká úleva. Jak to vidíte vy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.