| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Naše rodina: já (28 let), manžel (35 let), dcerka (3,5 roku), syn (narodí se v září).
O sterilizaci coby antikoncepci přemýšlím snad celé těhotenství a líbí se mi ta myšlenka čím dál tím víc. S manželem jsem o tom ještě nemluvila, ale brzo se chystám, nejdřív si to chci promyslet pořádně sama.

Máme byt na hypotéku (3+kk), děti budou mít společný pokoj. Hypotéku budeme platit ještě 26 let. Auto je 12 let staré (kupované před 3 lety), až se rozsype a budou peníze, koupíme zase tak 10 staré. Naše dovolené se vždy odehrávali u mých rodičů na chalupě, a jak to vypadá, nezmění se to. Netoužím po zahraniční dovolené a s dvěma malými dětmi bych ani nikam nejela. Ale my nejezdíme pořádně ani na žádné výlety. Hodil by se mi i řidičák (bydlíme v menším městečku), ale nezbývá „zbytečných“ 10 tis. Finanční rezervy bohužel nemáme. Žijeme skoro od výplaty k výplatě (pokud ji ovšem manžel dostane).

Nemůžu mluvit za manžela – takhle to cítím já: po více dětech jsem nikdy netoužila, 2 jsem chtěla. Těším se, až budou mladšímu tak 3-4 roky, že už nebude potřeba kočár, pleny a vůbec miminkovské věci.

Nestojím o názory, že za pár let třeba budeme chtít třetí, nebo si najdeme nové partnery a s těmi budeme chtít další děti. V sobě mám tak nějak nastavené 2 děti a opravdu se těším až vyrostou.

Za život jsem měla 2 druhy antikoncepce (náplasti, prášky) po obou jsem přibrala a zhoršily se mi migrény a už nechci do sebe nic takového cpát. Tělíska nechci a nic jiného bariérového také ne.

A teď k mé otázce: co je ze zdravotního hlediska lepší? Zbavit plodnosti muže nebo ženu? Co je míň nebezpečné, bez menších zdravotních následků? Máte zkušenosti se sterilizací? Kde se o to „žádá“?

Děkuji všem, co dočetli až sem, za případné chyby se omlouvám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.