| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rodila jsem 2 ze 4 dětí KP, obě holčičky, z toho první jako prvorodička. Jak už tady někdo zmínil, nejdůležitější je samotná poloha mimina, váha, rozměry pánve a zkušenost v porodnici. Tedy pokud mimi naléhá přesně zadečkem na porodní cesty, nožičky natažené podél těla (ideální poloha), u vícerodičky nemá větší váhu než 3,8 a rodí dr. s víc jak 10-letou zkušeností. U všech ostatních poloh je větší jistota císař. Vybrala jsem si porodnici, kde mají vyšší procento KP vedených vaginálně, tj. Brno-Obilní trh a nakonec jsem byla ráda, že mě doktoři vymluvili císaře, i když jsem jako prvorodička na něm trvala, ačkoliv mimi mělo ideální polohu. První holčička měla 2,8 kg, druhá 3,1. Při tomto porodu jsou jistá omezení, např. nelze rodit jinak než na zádech, ale zase se do porodu mín zasahuje, tj. hlavně na konci doktoři spíš vyčkávali a jen komentovali situaci, netlačili na břicho, netahali za děcko atd. Byla tedy především při tom prvním porodu patrná snaha situaci si co nejvíc pohlídat - tj. porod byl vyvolaný asi 3 dny po termínu, během něho jsem dostala oxytocin, velký nástřih, ale porodila jsem do 7 hodin od prvních bolestí... ale u druhého, resp. u třetího porodu mi odtekla plodová voda den před nástupem do porodnice, takže se nevyvolávalo, pouze po asi 4 hodinách mi dři navrhli nejmenší možnou dávku oxytocinu, se kterou jsem souhlasila, a bylo to přesně to pravé ořechové, ptž stahy sice výrazně zesílily, ale zase jsem přesně věděla, jak dítě postupuje ven. Na konci zase na nic nespěchali, vyčkávali a k mému velkému překvapení se všechno obešlo bez nástřihu. Musím se přiznat, že subjektivně se mi ty KP rodily líp než záhlaví, mám na to teorii tu, že jednak byly menší a jednak zadeček je měkčí než hlavička, takže tolik netlačí v porodních cestách, které zároveň přípraví pro průchod větší hlavičce, která jde až po něm. Při porodu záhlavím jsem řvala bolestí jako kůň, měla jsem pocit, že mě něco vevnitř trhá na kusy. Při KP proběhlo všechno v klidu a jaksi "pracovně", řekla bych.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.