| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dodám svůj koment, jelikož mám o DN nastudováno z literatury myslím dost.

Mnoho lidí těžko chápe, proč dotyčný/dotyčná z násilného vztahu neodejde. Standardní kvalifikované zdůvodnění bývá, že se oběť za to stydí, nechce to přiznat apod.
Nicméně, já s tímto názorem tak úplně nesouhlasím. Podle mě zralá osobnost (pomíjím snížený intelekt apod.) by odchodu být schopna měla. Tím pochopitelně neříkám, že týrání nezralých je ok, ani že to může nějakou dobu zralé osobnosti trvat. Ale prostě možnost odchodu i pro pravou oběť reálně existuje.
Křivé obvinění je zákeřnější v tom, že přichází najednou, dostanete se do vleku policie, soudů, jste vykázáni z domu, někdy se ani vídat s dětma nemůžete, protože tzv. oběť je na koni a jenom platíte a čumíte jen jako trubka, už nejste naštvaní jen na ženu, ale máte pocit, že v hlavě vygumováno mají i policajti. A i po vynesení rozsudku na vás ulpěla nakydaná špína. Dotyčná dáma pak i po rozsudku rozhlašuje, že vás zprostili proto, že jenom nebyl dostatek důkazů. A komu chcete argumentovat, že - jak můžete mít důkazy něčeho, co jste neudělali. V tomto ohledu je na tom i pravá oběť relativně lépe. Protože pokud chce, důkazy si obstarat může, v dnešní době to není nic těžkého.

Zjistil jsem, že poměr opravdových případů DN/týrání a těch vylhaných je zhruba 1:1 (obdobně jako u znásilnění či zneužívání), tedy máte tak zhruba poloviční šanci, že vaše známá/kamarádka/netová známá zkrátka kecá. (pozn. z vlastní zkušenosti - jdu na soud, říkám naprosto bez nálady jenom, že mi bylo zrušeno vykázání a jdu si pro klíče a pani, která mě vidí poprvé v životě říká - celý se to spustilo rozvodem, že? Já na ni hledím, jestli je vědma, až pak mi došlo, že už ty motivace zřejmě zná)

Já si prostě myslím, že zákon o DN/týrání a dlouhodobý institut vykázání je špatný a zcestný a snadno zneužitelný a neřeší nic, natož spravedlivost, přitom riziko jeho zneužití původně chvályhodné myšlenky je obrovské. Obdobně vidím velký problém v tom, co je servírováno lidem médii, jak jsou doslova zblblí státem dotovanými kampaněmi, jak si umně spojují výmysly s tím, co o DN od nějaké blba/pipiny zaslechli. A pak si uvědomíte, že i tohle jde z vašich daní a je vám blivno.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.