| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak já mohu srovnávat víc ze široka, protože mám čtyři - nejstaršímu je 22 a nejmladšímu 3. Pouze jedno je plánované, ostatní přišly "jen tak". U prvního jsem byla úzkostlivá, vyděšená, unavená a řekla jsem si, že stačí tahle zkušenost. Prostě jsem uznala, že roli matky moc nezvládám a budu se věnovat něčemu jinému než stresovat další děti i sebe. Jenže člověk míní a život si myslí něco jiného. Dala jsem si repete v partnerství, kdy první muž inklinoval k totálnímu workholikovi....a u toho dodnes zůstal. Takže jsem toto uspořádání opustila. Žiju s pohodářem a děti se mohou v příchodu na svět přetrhnout i přesto, že jsme měli jiné plány - děti v nich zahrnuty nebyly. A je to úžasné. S klidným svědomí moho konstatovat, že jsem skvělá matka, mateřství si užívám a postupně jsem odhalovala, co přináší těžkosti a překážky, které nejsou nutné při soužití s dětmi. Třetí dítě jsem měla ve 39, čtvrté ve 42 - jediný kdo byl hysterický byl můj gynekolog ~8~ Ale až poté, co zjistil kolik mi je - nejdřív mě prohlédl a shledal vše v pořádku a sdílel moje nadšení. Tak maminko vypíšeme průkazku a při pohledu do karty strnul - ježišmarjá, vy jste stará. Následné měsíce vytáčel pouze sám sebe, kdy nechápal jak je to možné, že jsem u čtvrtého dítěte v tak dokonalém stavu jako prvnička - perfektně "uzavřená", zářící, zdravá. To je sebevědomí, pane doktore......~5~ Když srovnám první a poslední těhotenství a přístup k dítěti, jsem teď mnohem klidnější, pohodovější, dokážu si užít každou chvíli, mám jiné názory na odborníky a jejich tabulky jsou mi šuma fuk. A děti se s příchodem každého dalšího a s mojí uklidňující a pohodovou změnou měnili také. Mohla jsem mít smečku hysterických hyperaktivů, mám doma děti. Nikdy by mě o tom nikdo nepřesvědčil, musela jsem to prožít, abych to uznala. Přiznám se ale, že vědomě bych toho nebyla schopna jít.....~;) A velkou zásluhu na mém dnešním rozpoložení má i můj současný partner, který je mi partnerem a dětem tátou. Asi to dělá hodně....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.