| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

insulo, já si marmelády dělám sama.. ale rybízovou mi teda dělá mamka a to proto, že pokud z rybízu uděláš to jak píšeš, rozmixuješ (rozvaříš), přidáš želírovací cukr dáš do sklenic a je to, tak to teda není moc dobrý, protože to je samé semínko :( to už teda maliny sou lepší.

Takže se rybíz prvně odšťavní ( a dělají to tak všichni, které znám) a až z té šťávy, se dělá marmeláda.

Jinak já jsem pro pečený čaj, rybíz je na něj ideální základ, má kyselou chU´t a není to pak samý cukr.

Já dávám na 3kg ovoce 2kg cukru (jinak na netu najdeš i návody kde je na 1kg ovoce 1,2 kg cukru -pak to už je jen samej cukr)
přidávám jako základ i jabka, okořením skořicí, hřebíček, a dávám nějaký citrus - nejlépe nechemicky ošetřený, aby se mohl nakrájet - na kousíčky i s kůrou - ten tomu dodá takový šmrnc, aby to nebylo bez chuti a jen cukr.

strčí se do na hluboký plech, na ovoce se nasype cukr a peče a promíchává se (případně můžeš trošku podlít vodou), až se prostě cukr rozpustí - pak se to naleje normálně horké do sklenic, na chvíli otočí dnem vzhůru a vydrží neskutenčně dlouho (teda u nás ne, všichni ho milují) pro dospělé můžeš přidat rum - případně můžeš přidat rum až při konzumaci samotného čaje - my ho převážně pijeme v zimě, když je velká zima.

Dáš do hrnku jednu až tři lžičky toho ovoce a zaliješ normálně horkou vodou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.