| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tylity,

já nevím, mně připadá, že máš nejen depresi, ale že Ti z nějakého důvodu záleží na tom, aby ji měli i ti ostatní.

Já si za prvé stejně jako Ananta myslím, že rozdá-li se dospělý člověk tak, že mu už nic nezbude, je to jeho věc, ale je svéprávný a pravděpodobně pro to měl nějaký důvod, a neměl by z toho tedy vinit ty, pro které to udělal.

Přála bych si, abych to, co pro své bližní včetně manžela a dětí dělám, dělala vždy v té míře, abych vůči nim nemusela cítit trpkost, kterou bych jim i sobě otravovala život.

Mám pocit, že Tys z nějakého důvodu dlouho rozdávala "ze svého" (míněno z toho, cos bytostně potřebovala pro vlastní přežití) a teď Ti to chybí a těm lidem to vyčítáš. Ale vezmi si to i z té druhé stránky - to, KOLIK dáš, sis určovala do značné míry sama, a mně osobně by bylo velmi nepříjemné, kdybych se dověděla, že mi někdo dával za těchto okolností, a že když mu neprojevuji dostatek vděku podle jeho představ, že je trpký a tu trpkost dává pocítit i mně. Nejsem si jistá, s jakými pocity bych k tomu člověku přistupovala, ale předpokládám, že by mi v jeho přítomnosti minimálně nebylo volno. A bylo by mi mnohem milejší, kdyby se mi (předpokládejme, že by to byl rodič) neobětoval, ale odkázal mě v mých potřebách a nárocích do zdravých mezí s tím, že i on má své potřeby a nároky. Zkrátka by mi lezlo dost na nervy, kdyby kvůli mně strádal a pak mi to vyčítal.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.