| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Také neoslovuju, a vykám. Partnerovo maminka mi dlouho dlouho vykala, doteď se vyhýbá oslovení mně jménem, partnerův tatínek mi tyká od začátku a oslovuje mně jménem. Partnerovo prarodiče mi říkají jménem, jedna babička se mně sama zeptala (po 3,5letech) jestli by mi mohla tykat, dědeček tyká od začátku a druhá babička také, při seznamování se mne zeptala: "Jakpak vám říkají?" představila jsem se a požádala jí, aby mi tykala a bylo.

Třeba moji rodiče to měli takto: Moje maminka své tchýni říkala maminko (později babičko) a tchánovi tatínku, později dědečku a tykala.
Můj tatínek měl jenom tchýni (babička se rozvedla, když byla maminka dvouletá) a protože hrubě nesouhlasil s jejími politickými názory, tak jí prostě vykal, říkal maminko(babičko) vy.

Ženy mých bratrů mým rodičům taky vykají, oslovují je babičko/dědečku vy. Dva z bratrů svých tchánovcům vykají, ten nejmladší tyká a oslovuje křestními jmény. Toto "privilegium" dostal ale až po svatbě ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.