| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já má neuvěřitelnou arachnofobii a fobii z hmyzu obecně. Nesednu do trávy, mám problém i na lavičku, v létě na restauračních zahrádkách stále sleduji okolí a jak se smráká, odcházím. Nerozsvicím když je jen malinko pootevřená větračka, radši bych se udusila :-) Pokud je pavouk v mé blízkosti, přestávám dýchat a jsem paralizovaná v pohybu...Jednou jsem rovnou omdlela, to když z pod sedačky vylezl takový ten odpora chlupatý vyživený co visí na lampách pouličního osvětlení...Mimo zimního období nechodím po mostech, protože pavouci mají sítě a v zábradlí a hoví si v nich, klidně se radši nechám zajet, ale podél zábradlí mě nikdo nedonutí.Sleduji lampy, lavičky, stoly, když přijdu někam nejdřív mapuji okolí. Zhoršuje se to, letos jsem nechodila ani k vodě. Nemůžu s kolegy posedět venku na restaurační zahrádce, nevydržím sedět (komáři, pavouci, můry..) Když jsem ještě bydlela sama, nocovala jsem u kamarádky, protože se mi do bytu dostala taková ta velká můra a já tam týden nevlezla, pak přijel přítel a můru zlikvidoval (seděla na zácloně). Strašně mě to obtěžuje v životě, je to nepříjemné i pro okolí, ale na KBT mě nikdo nedostane, protože princip je opravdu v tom, zbavit se strachu z kontaktu z hmyzem a do toho nejdu ani za nic.
Jo a obrázky hmyzu též přecházím, mně stačí bohatě pokrčení prstů do tvaru pavouka a už mám husí kůži. Z pohledu na tlustý hmyz(můra, pavouk) jsem schopná se v klidu pozvracet. Mám to odmalička, co si pamatuji. Jen se to zhoršuje a zhoršuje...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.