Přidat odpověď
Arsielo, zkuste si doma propočítat krizovou variantu. Upřesnit, na co je manžel pojištěný u zaměstnavatele. Nakolik jsi schopná platit náklady na život ty. Pak krizové varianty: co bychom dělali, kdyby .... manžel umřel (nemoc, úraz), manžel byl dlouhodobě v nemocnici (náklady na nemocnici), manžel byl dlouhodobě s úrazem doma. Nemocenská je výrazně krácena první dva měsíce nemoci, pak je nižší než průměrný příjem ze zaměstnání, většina pojistek kryje úraz od prvního dne, a nemoc ode dne, který se zvolí. Takže volit takové denní odškodnění, aby dorovnalo částku rozdílu, popřípadě náklady na léčbu.
Doporučuji, i když to podmínky pojišťovny nebudou vyžadovat, tak se domluvit s obvodním doktorem, aby poslal lékařskou zprávu o zdravotním stavu - člověk aspoň ví, že je pojistitelný, a kryje sám sebe, že pojišťovna nemůže v případě pojistné události říct "to jste ale měl už předtím".
Nejdražším pojištěním je pojištění invalidity, tak opět to chce propočítat, co byste dělali, kdyby ...
Rizika na pojistce se dělí na krytí následků úrazu (žádná čekací doba, tj. od data uzavření pojistky je člověk pojištěný), a na nemoci - tam je čekací lhůta, nemoc, kde by člověk chtěl od pojišťovny peníze, nesmí propuknout před uzavřením pojistky, a ne dříve než například ve lhůtě 2 měsíce od jejího uzavření. Na invaliditu z důvodu nemoci je čekací lhůta až 2 roky.
Velmi přehledně je postavená pojistka od České spořitelny, tam hned vidíš, co a jak. Určitě na té pojistce nespořte, na to jsou lepší produkty, spíš krýt ta rizika, která by vás doma finančně položila.
Předchozí