| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na Montessori by mi nevyhovovalo to míchání věkových skupin. MOje děti jsou blízko u sebe, jsou parťáci, hodně si spolu hrají - ale procházejí si fázemi, kdy potřebují dělat každý věci na své úrovni - a trošku si od sebe odpočinout.

Moje děti chodily do obyčejné školky, s neobyčejnými učitelkami. Žádné motessori a waldorf a já nevím co. Školka.

Když synek ráno sebral na chodníku šneka a přinesl ho paní učitelce, paní učitelka zajásala, že mají šneka a pravila, že šneci umí malovat, rozmíchala ve vodě potravinářský barvivo udělala tím kaňku na čtvrtku a nechala tím šneka prolézt a pak ho sledovali kudy kam leze podle modré čáry.
Když začalo pršet, šly děti ven, nasbíraly žížaly, nasypaly do škopíčku hlínu a měly celý den ve třídě žížaly a svinky a povídali si o žížalách a broucích.
O velikonocích uvařili vajíčka natvrdo, obarvili je, pak je oloupali, z vajíček si udělali pomazánku na svačinu a ze skořápek vyráběli mozaiky.
Hračky byly hlavně dřevěné kostky atd., dřevěná puzzle atd. Žádné plastikové příšery ve řvavých barvách - a děti nadšené ze zvětšovacích skel, přesýpacích hodin, map a podobně.
Zaměstnání - děti měly čtyři velké stoly s různými činnostmi, mohli si vybrat, co chtějí dělat (nevím jestli musely obejít všechno, nebo jslti to bylo na nich, kolik toho stihnou).

Takže mě to přišlo trošku šoupnutý do montessori - a ocenila jsem činnosti jako vymáčkání pomerančů na džus atd. - že děti viděly, že džus neroste v krabicích v sámošce. Podobně měly na návštěvě asi na týden slepice. Měli svůj záhonek s rajčaty a jahodami, takže takové mile praktické. Ale podle mě to fakt bylo učitelkama... školka byla v nemoderní oprýskané budově, hračky taky vypadaly, že mají něco za sebou, celá záležitost byla taková ošuntělá - ale děti to tam milovaly.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.