| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

je nás tu hodně, co zažily.

Věř tomu, že to dobře dopadne, vypiplávají se děti od půl kila. Který týden se narodila? Můj malý (1.300 g a 30. týden) ležel v inkubátoru vedle miminka, které mělo porodní váhu 690 g a to druhé mimi pustili z JIPky dokonce dřív, než nás :-). takže to není jen o kilogramech, ale o všem možném. Na JIPce bylo současně tak 7-8 miminek, prostě se to stává hodně často a doktoři s tím umí pracovat. Jednou nás třeba vyhodili od miminek na chodbu a hodinu a půl zachraňovali jednoho z mrňousků, když byl v horším stavu, a zvládli to. Nevím, jaká je tam u vás péče o miminečka, ale tady všichni kolem těch miminek neuvěřitelně skákali.

Asi jsi netušila, že budeš rodit předčasně, že? Já ležela už 3 týdny předtím v nemocnici s tím, že porod se může rozběhnout kdykoli a každý den navíc je báječný, tak jsem měla čas se s tím srovnat dopředu a věděla jsem, že budu rodit na špičkové klinice, kde to s takovými mrňousky umí... Takže jsem nebyla po porodu v takové depresi... Nejhorší bylo, dkyž jsem musela jít z nemocnice domů a malého tam nechat, než mě zas přijali zpátky, když už nebyl na JIPce a mohla jsem se o něj starat, to už byla pohodka. Pak taky to, že jsem si ho stráááášně dlouho nemohla pochovat, to je hrozná věc, ale vynahradili jsme si to pak, nedávala jsem ho z ruky snad do jeho 7 měsíců :-), spí se mnou v posteli furt :-).

Jinak to byl takový šrumec, že to uteklo celkem rychle - co 3 hodiny odstříkávat mlíko a nosit ho malýmu, pobýt s ním, pak v mezidobí spát - přece jen jsi normální ženská po porodu, takže je to i tak dost záhul...

No, bohužel, ještě ji čeká váhový úbytek po porodu - to je normální, že i takhle malé děti první dny ještě ztrácí na váze, tak ať tě to neděsí, zas to nabere zpátky (my byli na porodní váze tak 5. den po porodu). Ze začátku to asi bude boj hlavně s kyslíkem a dýcháním, s tím je třeba taky se smířit, to dýchání se obvykle stabilizuje až tak kolem 1,5 kila váhy, to tady se už většinou chodí z JIPky na "normální" pokoj... Tak prostě abys nebyla vyděšená, že malá sama nedýchá nebo že potřebuje kyslík, to je normální a časem se to srovná... Hlavně aby nedostala žádnou infekci a dobře snášela mlíčko, pak půjde všechno samo... Holt vás čekají tak 3 měsíce v nemocnici, co už. Užijete si to spolu pak, teď je nejdůležitější, aby papala, spinkala a rostla a pěkně dýchala. Ostatní se vstřebá...

Kdyžtak si můžeme vyměnit maily, kdybys potřebovala si pokecat nebo se o něčem poradit.

Jinak přeju hodně síly vám všem (on je to dost záhul i pro tatínka).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.