Přidat odpověď
Divá Báro - já v poslední době taky dost přemýšlím, jestli bývají určitě povahové a charakterové rysy pravidlem v souvislosti na pořadí narození dvojčat. My máme jednovaječné kluky a znám rodinu, co je mají taky, ale o 20 let starší. Kupodivu zvoli stejná jména stejnému dvojčeti, jako my - a to jsme se neznali :o). Ptala jsem se jich na povahy kluků a oni mi v podstatě vyjmenovali povahy našich kluků, což mě celkem dostalo. Jejich starší byl celé dětství ten ryxchlejší a vzteklejší, ve všem, musel být první, jakmile jeho bratr jen trochu aspiroval na vítězstvíé, tak byl starší nepříčetnej. Naproti tomu mladší byl a je submisivnější, klidnější povahy.
U nás to máme tak taky s tím, že o minutu starší je prostě povahou vůdce, nejraději by vedl celou rodinu nejenom bratra, čímž velmi často naráží. Mladší je submisivnější, smířlivější mírotvůrce. Na druhou stranu těžký melancholik, co má tendence se k sebelítosti a sebepodceňování. Starší vznětlivý choleriček.
Co se týče celkové vyzrálosti, tak na tom jsou spíše postejně, to se nedá říct, že by jeden byl vyzrálejší.
Jinak k zájmům bych řekla, že není podstatné, zda se rozvíjí společné zájmy, nebo se podporují rozdílné - důležité je podporovat JEJICH zájmy. Oprostit se od "povinnosti" hledat za každou cenu rozdílnost, nebo naopak - prostě se stává, že sourozenci mají shodné zájmy a naopak diametrálně rozdílné.
Předchozí