| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem v tomto tématu myslím nepřispíval, psal jsem pod jinými tématy. Ano, řada údajných věřících skutečnou víru nemá, jiní zas víru sice mají, ale žijí nevalně. O Magdalenských domech téměř nic nevím, nejsem schopen se k tomu vyjadřovat.
Ale k dalším dotazům - jestli jeptiška, co dělá celý život zlo a týrá půjde do nebe proto, že věří v Ježíše? Myslím, že ne. Protože jestli skutečně věří v Ježíše a nejde o naučenou víru - tedy předstírání pro lidi kolem - tak se to projeví na postojích a chování toho člověk. Tj. asi nemá skutečnou víru. Znal jsem a znám řadu evangelických duchovních, o kterých jsem přesvědčen, že nemají skutečnou víru v Ježíše a do nebe nepřijdou, pokud nezmění svoji víru. Někteří žili občansky slušně, jiní méně. U jednoho z nich, nyní není ve službě, ale šel dělat profesora na vš, tak ten nevěřil v supernaturálního Boha. U víry nejde jen o zopakování naučených formulí, ale osobní vztah, který má člověk k Ježíšovi v srdci. I skutečně věřící může padnou či selhat, pokud ale to vyzná Bohu a odvrátí se od té špatnosti, Bůh mu odpustí.
Nejlépe na příkladu. Pokud např. kněz se dopustí smilstva, udělá to jednorázově, vyzná to a dál to nedělá, tak půjde do nebe. Pokud ale to vyznává jen účelově u zpovědi, žije ve smilném vztahu, nehodlá dotyčnou vyhnat ze své fary a nebo se s ní řádně oženit (musel by ovšem požádat o laicizaci), a jen počítá, že to vždy vyzná kolegovi u zpovědi, tak si nemyslím, že tento skončí u Boha - pokud svůj život skutečně nezmění.
Nejsem katolík a řadu věcí vidím jinak než oni. Ale netvrdím tím, že vše katolické je špatné. Ani ve sboru, kde jsem, není vše ideální a i zde jsem kritický. Potíž církve je, že ji tvoří lidé. Ti mají tendenci neplnit přikázání, případně své postavení v církvi zneužívat na úkor druhých, časté bývá okázalé konání skutků před očima druhých lidí. Místo aby dotyčnému šlo o pomoc někomu, tak sice ten člověk mu pomůže, ale motivem je, aby dával ostatním na odiv svoji dobrotu a ušlechtilost. S tím se setkával Ježíš u farizeů a existuje to i v rámci křesťanské církve. Království Boží je jako síť hozená do moře, po vytažené obsahuje dobré i špatné. To dobré se shromažďuje do nádob, to špatné se vyhazuje ven. Tento obraz se týká lidí, v církvi jsou zlí a dobří. Není ale správné chtít oddělovat koukol od pšenice, takovéto snahy totiž by zlikvidovaly s tím špatným i to dobré.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.