| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Luco, nebudu mluvit jako rodička, ale jako zaměstnanec, i když teď na RD.

Skoro všechny PA jsou v pohodě, jsou milé, příjemné, zkušené, číst porodní přání umí. Nevýhoda standartní pozice na 2. a 3. dobu porodní - na koze. Ale už jsem viděla výjimky rodící na boku a na stoličce, ale tyto maminky měly s sebou další podpůrnou osobu, takže to měl snazší.
Nástřih můžeš odmítnout v porodním přání nebo o tom "diskutovat" ve chvíli kdy hrozí, nikdy jsem neviděla, že by nastřihli bez upozornění (včasného).
Jinak se dělá standartní příjem, máš-li sepsaný porodopis předem je to výhodnější, pak tě čeká jen vstupní vyšetření a CTG, běžně se dělá na lůžku v polosedě, ale pokud ti tato poloha nevyhovuje, lze i na boku, vsedě apod.
Po celý porod můžeš mít s sebou manžela či jiný doprovod + dulu. Některé PA mají tendence muže vyhazovat, že je ještě čas, když muž nechce jít domů a přijít třeba až k vlastnímu porodu, tak je to taky OK. A podle mne i lepší, muž je přítomen tomu, jak porod postupuje a je ženě k dispozici po celou dobu (přines, odnes, podrž, natoč mi vodu, osprchuj mi záda, nalej mi čaj)...

Novorozenecké sestry mají zkušenost s podporou bondingu, ale je vhodné to mít sepsané nebo to říct, že chceš dítě na břicho a nechat dotepat pupečník, samopřisátí. Na břiše ti dítě osuší, přikrají nahřátou plenou a teplou larisou, ev. dají bačkůrky, podvaz pupečníku po dotepání (chceš-li) a nasazení identifikačního náramku). A ž po prvním sání se odnese mimčo na první zvážení, změření, Kanavit se píchá do stehna, O-Septonex do očí - může být přítomen manžel, podpesat mimčo může manžel (či jiný doprovod). Ty se mezitím můžeš osprchovat a na pokoj se můžete stěhovat společně, někdo dává přednost nechat dítě u sester, některé sestry to nabízejí, některé vnucují, některé vnucují dítě na pokoj ihned. Záleží na konkrétní osobě.

Takže za mne Teplice určitě ano, jsem hrdá na změny, které se tam dějí, ale je vhodné sepsat porodní přání abys pak nemusela každému vysvětlovat co chceš.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.