| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kolik stojí svatba

Čauky Báruško!!!
Takže Ti odpovím na tvých pár dotazů co jsi po mě chtěla.
Na začátku bylo naše rozhodnutí, že se vezmeme a kupodivu bez nějakých hádek jsme se domluvili na svatbě v ČR, no a potom už začal řádit úření šiml.
Pro každý stát je to jinak a bohužel Italie patří mezi ty co toho potřebuješ nejvíc. Jelikož bydlím na vesnici, tak jsem musela na Obecní úřad kde mi vystavili právní způsobilost. S tou jsem potom musela na Městský úřad v Prostějově jež je nadřízen obecnímu úřadu, na matriku, kde ověřili pravost razítka obecního úřadu.Na matrice mi vystavili rodný list pro cizinu a s právní způsobilostí a rodným listem pro cizinu jsem musela jet do Olomouce na krajský úřad jež je nadřízen městskému ověřit pravost obou razítek.
On si mezitím zajistil stejné dokumenty jako já v místě svého bydliště.
Potom jsem musela do Prahy na ministerstvo zahraničí pro tzv. apostillu, což je ověření pravosti dokumentu.Na ambasádě v seznamu jsem si našla soudní překladatelku nejblíže mého bydliště,protože nikdo jiný ti to přeložit nemůže a u ní si necháš tyto dokumenty přeložit.Až máš překlad musíš jet na ambasádu It. republiky kde ti tyto dokumenty zlegalizují.
No a po legalizaci jsem musela jet do Milána (na trvalé bydliště snoubence), kde jsme si byli zažádat o tyv. ohlášky.Asi po měsíci Městský úřad v Milaně si zavolá jednoho ze snoubenců a předá mu potvrzení o vykonaných ohláškách. No a ty musíš odeslat na ambasádu It. republiky v Praze kde se postarají o překlad a o legalizaci.Až to mají připravené zavolají ti a ty si to přijedeš vyzvednout.
A až máš tyto dokumenty hotovy tak se snoubencem jdeš na úřad kde se chcete brát (musíš ale mít jeho rodný list pro cizinu, také apostilovaný, přeložený a legalizovaný)a zažádáš si o uzavření sňatku. Vybereš si termín a pak už je to hotovo. Pokud ovšem nenatrefíš na úřadě na neinformované ignoranty a sprominutím blbce. Kteří ti nechtějí uznat potvrzení o vykonání ohlášek což je právní způsobilost snoubence. Takže se s nimi dohaduješ a skončí to tak že jsem si musela zavolat na ministerstvo vnitra a postěžovat si a oni se už potom postarali aby zdejší totalitní úředníky vyvedli z dezinformovanosti.
No a poslední věc bude , že snoubenec před svatbou musí jít na naši cizineckou policii pro potvrzení, že má povolen pobyt na území ČR (nesmí být více jak 7 dní staré).
Jo a musíš si zajistit opět soudní překladatelku na překlad obřadu.
Jsem docela dost ráda, že už to vyřizování máme za sebou. Teď už vyřizuji jen ty příjemnější věci jako je hostina, oznámení a vše co ke svatbě patří.
Jestli máš ještě nějakej jinej dotaz a jestli te neunavilo to co jsem ti zde napsala, tak se mi ozvi.
Měj se moc fajn, Market

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.