| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Komunikovat by měl hlavně manžel. Asertivně bych se distancovala ( abych neurazila ještě manžela) od komunikace a naladila bych se dobrou náladou, uklidnila děti a nechala manžela, ať to vyřeší, což bych mu řekla. Jela bych s dětmi třeba do kina, pokud bych to nemohla vydržet doma nebo na návštěvu k sourozenci i s těmi chlebíčky. Pokud by manžel dělal mrtvého brouka i po půl dni ( což by se u nás stát mohlo jako nic, já ti moc rozumím), zase asertivně , mile bych mu řela, že dětem dárky rozdám jako od dědy( s příběhemči bez) a veškěrou komunikaci s rodičem nechám na něm. Stejně bych ale asi zavola i tomu dědovi a zase asertivně mile bych mu vysvětlila, že jsem měla dobré úmysly, moc mě mrzí, že se urazil a nechala bych další postup na něm. Tohle je moje ideální varianta, nevím,, jestli by se mi nepodařilo vykomunikovat tak, aby já neměla jseště horší pocit a manžel se neurazil taky. Já s asertivní kominikací mám problém, ale pracuju na něm, třeba když mám nějaký oprávněný požadavek na manžela, klidně si nacbvičím aspoň začátek řeči nahlas nanečisto ( na procházce se psem nebo v prádelně), abych pak v hlase neměla takový omluvný podton, který mě dráždí a nanžela naštve, ale abych zněla pozitivně.....
Rozumím tvému problému, můj manžel je stresor a komunikační idiot ( když má lepší den, tak to i přizná), je takovej ten ... teď mi chybí ta kategorie - neempatický problematický manžel.
Mysli na to, že cesta do pekla je dlážděna samými dobrými úmysly... to si musím říkat často.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.