| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Komunikovat by měl hlavně manžel. Asertivně bych se distancovala ( abych neurazila ještě manžela) od komunikace a naladila bych se dobrou náladou, uklidnila děti a nechala manžela, ať to vyřeší, což bych mu řekla. Jela bych s dětmi třeba do kina, pokud bych to nemohla vydržet doma nebo na návštěvu k sourozenci i s těmi chlebíčky. Pokud by manžel dělal mrtvého brouka i po půl dni ( což by se u nás stát mohlo jako nic, já ti moc rozumím), zase asertivně , mile bych mu řela, že dětem dárky rozdám jako od dědy( s příběhemči bez) a veškěrou komunikaci s rodičem nechám na něm. Stejně bych ale asi zavola i tomu dědovi a zase asertivně mile bych mu vysvětlila, že jsem měla dobré úmysly, moc mě mrzí, že se urazil a nechala bych další postup na něm. Tohle je moje ideální varianta, nevím,, jestli by se mi nepodařilo vykomunikovat tak, aby já neměla jseště horší pocit a manžel se neurazil taky. Já s asertivní kominikací mám problém, ale pracuju na něm, třeba když mám nějaký oprávněný požadavek na manžela, klidně si nacbvičím aspoň začátek řeči nahlas nanečisto ( na procházce se psem nebo v prádelně), abych pak v hlase neměla takový omluvný podton, který mě dráždí a nanžela naštve, ale abych zněla pozitivně.....
Rozumím tvému problému, můj manžel je stresor a komunikační idiot ( když má lepší den, tak to i přizná), je takovej ten ... teď mi chybí ta kategorie - neempatický problematický manžel.
Mysli na to, že cesta do pekla je dlážděna samými dobrými úmysly... to si musím říkat často.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.