| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Fillantropus, nejsem.
Chápu obě strany, ale nemyslím si, že pozdní příchod je důvod se urazit. Po pravdě, to, v čem jsem militantní, je, že neuznávám institut "urážení se". Máme taky takovou příbuznou a já si opravdu nebudu rušit svoje kruhy tím, že budu hodiny a hodiny dumat, co jsem řekla špatně, udělala ...
Jestli dotyčnému něco vadí, ať mi to řekne přímo, ale takovéhle manipulátorské způsoby ráda nemám.

A jak jsi psala: "Ale naučila jsem se, že život je moc krátkej a proměnlivej na to, abych si ničila vztahy jenom kvůli principu. Klidně ustoupím, klidně se omluvím- zvlášť starému člověku."
Tak já to mám přesně obráceně. Taky jsem se naučila, že život je příliš krátký na to, abych si sama sebe nevážila. Nenechám se někým manipulovat nebo si jen kazit náladu a omlouvat to tím, že je starý. Stáří ani příbuzenství pro mě není důvodem ustupovat za hranice osobní důstojnosti. ~d~

Ono to takhle zní, že jsem nějaká příšerná divoženka, ale doufám, že je patrné, že je to jenom zkreslení psaným textem. Rodinné vztahy udržuji v teple, ale jakmile jde něco za moje osobní hranice, tak stojím pevně, stáří nestáří.

A k tomu patří, že když se někdo naštve a řekne mi: "Jedete pozdě, štvete mě, tak sem radši dneska nechoďte, dohodneme se na jindy!", tak to přijmu.
Ale to, tuším, nebyl tento případ.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.