| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nikito, heleď zrovna tu cukrovku doporčuju. Osobně si myslím, že protože se na to minule všichni vys.....i s cukrovkou, kterou jsem měla a měla kompenzovat dietou (a ani jednou mi nikdo cukr neměřil!!!, fakt přísahám, žádná krev z žíly, žádná krev z prstu prostě nic, ) o dietě poučení stylem, tady máte papír a tím se řiďte....přitom nespadám do žádné rizikové skupiny cukrovky (nikdo v rodině, věk 26, zdravá, sportující, hubená akorát) a měla jsem ji. Hodnoty které mi pak naměřila spoulubydlíci cukrovkářka na pokoji na rizikovce jako 11 a 13 po jídle asi měsíc před porodem, kdy už jsem byla hospitalizovaná kvůli vysokému tlaku, kvůli tomu se rvala práškama, 4 hospitalizace akutně, mimi se nedařilo nic moc. Takže ano, teď jsem si vydupala!!! a to doslovně test o měsíc dříve než se dělá (naštěstí vyšel dobře), ale podle mě to byl stav kdy mám vysoký cukr v krvi (nad 9 mi je prostě blbě na 90% tohoto stavu, vím to, teď už to mám i naměřené glukometrem proč to je), ale tehdá na zátěžáku nevyšel, o měsíc později už ukázková těhu cukrovka.

A teď dietou to po 30 týdnu kompenzovat nešlo, takže si píchám inzulín 1x nebo příp. 2x denně, ale hlavně stačí být nemocná a tam se cukr prostě udržuje sám ve vyšší hladině ikdyž jím to stejné co normálně (už ozkoušené jídla v porci, které mi cukr nezvednou přes limit) tak okamžitě otékám a zvyšuje se mitlak! Takže počítám, že kyž se na to v naší nemocnici vys...i s tou cukrovkou a měřením (protože mladá a neriziková že...) tak díky tomu se mi zvedl i ten tlak a to už pak byl průser! Protože 2x jsem byla v noci odvezena akutně do nemocnice s takovým tlakem, že ....prostě průser. Ted mám 2 týdny do termínu porodu jako minule, tlak je sice na mě vyšší (ale já mám normálně 110/70 :) )ale v normě normálního člověka, já bez prášků a bez potíží a je mi lépe než celou první polovinu těhotenství, které jsem neskutečně problila, zhubla několik kilo a proležela, protože jsem nebyla schopna opravdu nic. téměř do 6 měsíce jsem fakt nejedla, jen hodiny mi bylo zle od žaludku a hodiny jsem blila v neskutečných křečích:).

Takže zrovna pokud jsi měla tlak, tak tu cukrovku doporučju ohlídat (nemusí to být zrovna ogtt test, ten jsem taky dala až o něco později, jinak bych jim to tam vyhodila), ale zapůjčit si glukometr (i u mě po té minulé peripetii velký problém v našem zdravotnictví) třeba na týden a měřit po různých jídlech.

Osobně jsem přesvědčena, že tím jak se hlídá cukr tak ten tlak nestoupá (a že to tehdy byl fičák) přitom v naší rodině s tím opravdu nemá nikdo problém, ale to ani s cukrovkou. A vydupat si vyšetření nebo ho odmítnout je u nás stejný problém asi všude! Matka je "hysterická slepice", která přeci nemůže poznat (přestože těhu cukrovku měla), že má zvýšenou hladinu a reaguje na ni zvláštní nevolností....a hlášky to přeci "nemůžete cícit, poznat" jsou na denním pořádku....hmmm, ověřeno glukometrem to najednou "cítit mohu"...změřím se a ono to tam fakt je...to je ale divné co...fakt na hlavu! A to mluvím o fakultce specializované na rizikvé těhotenství, ne nějakého obvoďáka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.