| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tragiko, těžko říct.

My jsme původně byli skupina domácích školáků, kterou si vzala pod křídla škola se vstřícnym ředitelem, která neměla zkušenost, ale chtěla nás podpořit. Ředitel načet zákon, řek mi, co od nás potřebuje (zprávu z PPP apod) a po pár měsících oboustranné spokojenosti mi volal, že na Kraji někdo začal řešit, že jim nějak skokově přibyli domškoláci a jede k nim kvůli tomu inspekce. Měli snad vše v pořádku, ale měli s tím kvůli nám asi dost práce a obhajování a ještě jsme pak dohodli nějaké další věci, co budeme vykazovat, aby byl klid.

Pak jsme spustili vlastní školu, hned po pár týdnech se nám ozvala první rodina do domácího vzdělávání, já věděla, že domškoláky chceme, takže jsem si říkala, že to uděláme stejně jako ta první škola s námi... a hle - dorazila inspekce (ne teda kvůli domškolákům) a měla zas jiný požadavky, než v té předchozí škole ve stejném kraji (tamta a naše škola jsou asi 25 km od sebe).

Takže nevylučuju, že ředitelé vědí, že v zákoně se toho moc nepíše a že se nedá moc předvídat, s čím přijde inspekce (a třeba u nás na hodnocení inspekce závisí výše dotací).


No a pak asi taky bude kupa ředitelů, který mají předsudky a prostě to nechtějí podpořit, protože jim na domácím vzdělávání něco vadí. Já např. opakovaně slyšela jako argument proti domácímu vzdělávání, že kdyby se všechny děti učily doma, tak učitelé přijdou o práci ~8~


Ostatně existujou i učitelé, kteří jsou schopní tvrdit, že ADHD neexistuje, že si to vymysleli rodiče nevychovaných dětí a podobný perly. Nebo učitelé, kteří ve sborovně napodobujou předkus postiženýho dítěte ze sousední třídy a děsně se tomu smějou. :-©

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.