| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rozpory? Jediný rozpor, který vnímám já je ten, že se v jiných Biblích Boží jméno- Jehova- nahrazuje tituly jako Pán, Hospodin apod. ...a to spíše považuji za chybu a rozpor oněch překladů. Jako základ pro přeložení Hebrejských písem byl použit text Biblia Hebraica od Rudolfa Kittela, vydání z let 1951–1955. Revize Překladu nového světa (angl.) z r. 1984 využila nejnovějších poznatků v souladu s Biblia Hebraica Stuttgartensia z roku 1977. K tomu byly konzultovány svitky od Mrtvého moře a četné rané překlady do jiných jazyků. Pro Křesťanská řecká písma byl v prvé řadě používán vytříbený řecký text z r. 1881, připravený Westcottem a Hortem, ale bylo konzultováno i několik jiných vytříbených textů a také četné rané překlady do jiných jazyků.
Jak jsem už uvedla doma máme několik překladů Bible. Většina SJ, které znám je doma mají a při svém studiu používají pro srovnání. Není tedy pravda co tvrdíš.
Dále pak v mém prvním, výše uvedeném odkazu, byli citováni historikové, stejně jako v naší literatuře často používáme odkazy na jinou literaturu ať už historickou, či vědeckou... používáme dokonce názory vědců, kteří s námi nesouhlasí apod. Osobně čtu i spoustu jiné literatury.
Odmítáme ale, a to máš pravdu, číst tzv. odpadlickou literaturu, která záměrně poškozuje Boží jméno a jeho organizaci. Ale je to opět na svobodném rozhodnutí. Může mi to někdo doporučit, ale nemůže mi to nikdo zakázat. Možná někdy člověk nepoužije ten správný výraz, který by měl a nedorozumění je na světě. Jsme lidé stvoření se svobodnou vůlí a vždy je na mě, jak se k dané věci postavím.~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.