| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Rozpory? Jediný rozpor, který vnímám já je ten, že se v jiných Biblích Boží jméno- Jehova- nahrazuje tituly jako Pán, Hospodin apod. ...a to spíše považuji za chybu a rozpor oněch překladů."

Stekno, kdyby to byl jediný rozpor, klikdně bych řekla, je to ještě dobré. Párkrát mi vnutili ten "skvělý" časopis Strážná věž, tak jsem si rozebrala texty v něm s texty v jehovistické bibli a s texty v nejehovistické Bibli. Hezky jsem to sepsala a ........ velmi zvláštní je, že jehovisti to znát nechtěli, bránili se to přečíst a porovnat a vůbec mi na to, co se jednoznačně odlišovalo, nedokázali odpovědět. I když jsem jedněm slíbila dodat materiálu mnohem víc a podrobně rozebrat právě tu jejich vypečenou bibli, časově jsem to nezvládla a dnes už vím, že se mi do toho ani nechce pouštět. Takže ani kvůli tobě nezačnu znovu hledat a podrobně vypisovat, co je zcestné a které věty jsou vynechány, které přidány a které pořádně pozměněny. Když budeš mít zájem hledat pravdu a ne slepě následovat ty, kdož přikazují nesvobodu, najdeš.



"Většina SJ, které znám je doma mají a při svém studiu používají pro srovnání. Není tedy pravda co tvrdíš."

Z těch, které znám, znala jsem, či jsem s nimi mluvila, ekumenickou neměl doma nikdo a za žádnou cenu z ní nechtěl přečíst ani jeden verš.


Možná si ale jeden příklad můžu dovolit napsat.
Jan 13,35 .... "Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým" O takové lásce hovoří Bůh ve svém slově, že ...."zátopy vod ji neuhasí a řeky nikdy neodplaví" a také "ať se děje cokoliv,.... láska nikdy nezanikne." (Kor 13,7-8)
Jak je to s láskou u Svědků? Chovají snad k sobě navzájem lásku? Takovou, o které se v Bibli píše? Pravá láska vychází ze srdce člověka (Lk 6,45), kdežto poslušnost z vnějšího donucení. Má snad organizace Svědků tento podstatný znak? Vštěpuje svým členům lásku, která je tak silná, že zůstane opravdová i v obtížných dobách? Nebo je to jen uložená poslušnost, která se mění podle příkazu představených? Myslím, že skutečnosti mluví samy za sebe. A proto můžu i napsat, co řekla jedna bývalá Svědkyně....... pokud chce někdo společenství svědků opustit, je vydán zákaz a ten je bez odmluvy okamžitě splněn. Rázem vás nikdo nezná, vaši přátelé vám neodpoví na pozdrav, raději přejdou na druhý chodník, aby vás nemuseli potkat. K organizaci patří udavačství, Svědkové jsou neustále k něčemu pobízeni, všichni se bojí. Jejich láska vůči vám může vydržet jen potud, pokud to dovolí směrnice vedoucích starších.
A jiný odejivší Svěděk řekl, že si všichni hráli na lásku, byli radostní, nadšení, rozjásaní..... i když jim ostatní pili krev. Bylo to prostě dáno jako instrukce.

Je to tedy zvláštní láska mezi Svědky, ve které je slepá poslušnost a strach. Ježíš se na pravou lásku dívá poněkud jinak...."Já vám pravím: milujte své nepřátele! Jestliže milujete jen ty, kdo vás milují, můžete za to očekávat Boží uznání? (Lk 6,32)

Existuje také jedna oficiální studijní publikace, která dokonce dostala ocenění. V ní se píše, že představitelé organizace prosili Boha, aby přišel ten strašný den Boží pomsty na jejich nepřátele. Tento den pomsty pak Svědkové přivítají s velkým jásotem. Takové věci podle představ Svědků přijdou na ty, kdo za svého života odmítli přijmout jejich zmatené učení - muže, ženy, děti i právě narozená nemluvňátka. A Svědkové se na to těší? Věru je to divně naplněné slovo Boží a přináší opravdu divně páchnoucí "ovoce".


Kdyby se mi podařilo najít sešit, kam jsem si všechny ty odlišnosti a rozpory zapisovala, velmi ráda ti to přepíšu, ale jak jsem psala - znovu se tou piplavou prací zabývat nebudu, nemám na to kapacitu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.